Foto: TASR

Plíšková o Rybárikovej: „Hrá škaredý tenis, nedá sa na to príliš pozerať“

NEW YORK – Magdaléna Rybáriková vyrovnala v noci postupom do 3. kola US Open svoje miestne maximum. A Češka Kristýna Plíšková niesla prehru 6:7(4), 6:7(3) veľmi ťažko.

Bol to zápas vyrovnaný vo všetkých smeroch. V prvom sete mala česká ľaváčka raz brejk k dobru, v druhom sete dokonca dvakrát. Napriek kvalite svojho servisu však o výhodu vždy prišla. Na psychickej pohode jej určte nepridali ani tri nepremenené setbaly na príjme za stavu 6:5 v druhom dejstve. Po prehre hádzala raketu a aj v rozhovoroch pôsobila poriadne zlostne.

„Mrzí ma predovšetkým druhý set. Hrá (Rybáriková) škaredý tenis. Nedá sa na to príliš pozerať. Nikdy neviete, čo predvedie. Dropšot, čop alebo nejaký polokiks. Čím horšie zahrám, tým horší úder mi priletí naspäť,“ kritizovala slovenskú tenistku Plíšková v rozhovore pre idnes.cz.

Postupne z nej však hnev opadol a zrejme si uvedomila, že hádzanie rakety ani jej slová neboli príliš vhodné. „Trochu sa mi uľavilo. Bohužiaľ, nepodarilo sa mi pomstiť sestru,“ pripomenula rodáčka z Loun Wimbledon, na ktorom zdolala Magda slávnejšiu Karolínu 3:6, 7:5, 6:2.

A v zmierlivom duchu sa rozhovor aj skončil. Slovenke dokonca zložila kompliment: „Je šikovná. Všetka česť. Prežíva životnú sezónu, čo jej dodáva pokoj. Je vidieť, že má za sebou veľa víťazných zápasov.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =