Home Správy Plíšková utiekla v Brisbane z mečbalu, finále si vybojovala aj Keysová

Plíšková utiekla v Brisbane z mečbalu, finále si vybojovala aj Keysová

Karolína Plíšková

BRISBANE – Vo finále turnaja WTA Premier v Brisbane (1 500 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa stretnú Madison Keysová a Karolína Plíšková.

V prvom zápase si zmerali sily Petra Kvitová Madison Keysová. Česká tenistka mala semifinále nádejne rozohrané. Viedla v prvom sete 5:1. Potom síce prišla o servis, no za stavu 5:3 šla servovať na víťazstvo. Zahodila náskok 40:0, ale nakoniec na štvrtý pokus premenila setbal. V druhom sete už mala náskok 2:0, ale prišla oň a Keysová si neskôr vypracovala vedenie 4:2. Potom obrala českú tenistku o podanie aj na 6:2 a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom si od stavu 2:1 pre Američanku hráčky navzájom vymieňali servisy. Keysová viedla 5:3 a šla servovať na víťazstvo, práve v tejto hre prelomila nepriaznivú sériu bez vyhraných gemov na podaní a pri prvej možnosti zaknihovala postup do finále po setoch 3:6, 6:2, 6:3.

Kvitová v zápase prišla celkovo sedemkrát o servis, ponúkla dvojnásobok šancí.

O druhej finalistke sa rozhodovalo medzi Naomi Osakovou a Karolínou Plíškovou. Prvý set bol na pomery ženského tenisu z oboch strán mimoriadne konzistentný, čo sa týka servisov. Ani jedna z hráčok neprišla o podanie. Nasledoval tak tajbrejk, ktorý priniesol veľkú bitku. Od stavu 6:4 mala tri setbaly Japonka, ale nevyužila ani jeden. Pri skóre 8:7 mala možnosť aj Plíšková, tiež ale nedokázala možnosť premeniť. Potom prišla aj možnosť Osakovej – 9:8, ale ani ona ju nezužitkovala. Pomer bodov bol 10:9 pre Češku, ale ani ona nepremenila. Rozhodnutie až na 12:10 stanovila Japonka.

Aj druhý set bol ukážkou kvalitných servisov. Po prvý raz v dueli sa brejk podaril na 6:5 Osakovej, mala potom aj mečbal pri servise, no ten nevyužila a o víťazke opäť rozhodoval tajbrejk. Zdalo sa, že psychicky nepremenený mečbal Japonku výrazne zneistil a v skrátenej hre uhrala iba tri body a Plíšková si tak vynútila tretie dejstvo.

O servis potom prišla Japonka aj v prvom geme rozhodujúceho setu. Zavolala si na kurt trénera Wima Fisetta a bolo z rozhovoru zrejmé, že je naďalej z nepremeneného mečbalu v psychickej nepohode. Ani pozitívny prístup trénera však nepomohol. Za stavu 3:2 síce mala šance na návrat, ale nevyužila ich. V ďalšej hre potom čistým gemom prišla o podanie a Češka tak za stavu 5:2 šla servovať na výhru. Japonka ešte odvrátila dva mečbaly, mala aj tri brejkbaly, ale nakoniec sa z výhry po setoch 6:7(10), 7:6(3), 6:2 tešila Plíšková.

Kým Plíškovej krajanka Kvitová v prvom semifinále mala pri odvracaní brejkbalov pomerne nízku úspešnosť, rodáčka z Loun bola v tejto štatistike mimoriadne úspešná – z 13-tich možností súperky odvrátila 12.