Home Najdôležitejšie Plážový tenis naberá na sile, Bratislava hostila ďalší turnaj

Plážový tenis naberá na sile, Bratislava hostila ďalší turnaj

by David Pavlik

BRATISLAVA – Tento víkend sa na Magio pláži konal ďalší zo série beach tenisových turnajov Nay Beach Tennis Tour 2017, ktorý organizovala Beach Tennis Academy Slovakia.

Napriek veternému počasiu a bohatému programu na iné akcie a festivaly v okolí Bratislavy sa turnaj tešil hojnej účasti slovenských, ale aj zahraničných hráčov.

Súťažilo sa v troch kategóriách: mužskej, ženskej a zmiešanej štvorhre. Obe víťazné dvojice z júlového turnaja na Magio Pláži sa prišli pokúsiť obhájiť svoj titul na tomto príjemnom letnom mieste v centre Bratislavy. Obom mužom Romanovi a Karolovi Sawickým a aj ženám Zuzane Ládiovej a Fabrizii Trovatovej sa to podarilo!

„Nie je obvyklé, aby na našej pôde dominovala jedna dvojica, toto je už skôr situácia z medzinárodnej úrovne,“ hovorí Katarína Páleníková, 25. hráčka svetového rebríčka a zároveň aj organizátorka turnaja. „U nás sa páry ešte iba tvoria, je to v procese a preto sa veľmi teším, že aj vďaka tejto tour sa slovenský beach tenis dostáva na úroveň, ktorá už začína pripomínať tú medzinárodnú,“ dodáva.

Traja zahraniční hráči

Za ďalší pozitívny faktor vo vývoji beach tenisu na Slovensku považuje organizátorka aj účasť troch zahraničných hráčov z Rakúska, USA a Talianska. „Som veľmi poctená, že naša séria turnajov je zaujímavá aj pre takých vzácnych hostí ako je Rakúšan Berndt Artes, ktorý dlhý čas pôsobil v Rakúskej tenisovej federácii v rozvoji beach tenisu u susedov a venuje sa tomuto športu už 10 rokov. Talianka Fabrizia Trovatová je už stálou účastníčkou tour a je dokonca na čele rebríčka z bodov získaných na NBTT 2017 a Američan Dan Kremsa sa na turnaji na Slovensku zúčastnil po prvý raz po návrate z turné v Karibiku,“ hovorí Katarína Páleníková.

Séria turnajov Nay Beach Tennis Tour 2017 bude pokračovať najbližšiu sobotu 19.8. na Draždiaku, v areáli Paneurópskej vysokej školy. Turnaj je otvorený pre každého, kto by si rád vyskúšal beach tenis, či už začiatočník alebo pokročilý. Súťažiť sa bude v rámci príjemnej atmosféry tentokrát výlučne v mixovej kategórii. Celá séria vyvrcholí 2. septembra podujatím  NAY Masters, ktoré budú sprevádzať turnaj pre deti, exhibícia známych športovcov a osobností, ako aj ďalší sprievodný program. Viac informácií o beach tenise a celej tour nájdete na facebooku NAY Beach Tennis Tour.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 9 =