Home Najdôležitejšie Otázny aj Madrid. Andy Roddick o trápení Nadala: Môže to byť začiatok jeho konca

Otázny aj Madrid. Andy Roddick o trápení Nadala: Môže to byť začiatok jeho konca

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Andy Roddick si myslí, že súčasné zdravotné problémy môžu byť začiatkom konca Rafaela Nadala. Otázne je, či sa vráti vôbec v Madride.


Rafael Nadal si zranil na januárovom grandslamovom Australian Open bok. Očakávalo sa, že bude fit do začiatku antukovej sezóny. Rekonvalescencia ale nejde podľa plánu. Španiel nestihol Monte Carlo ani obľúbenú Barcelonu. Španielska Marca informuje, že veľký otáznik visí aj nad jeho účasťou v Madride.

Bývalý americký tenista Andy Roddick si myslí, že to môže byť začiatok Nadalovho konca. „Áno, určite to tak môže byť. Počujte, pomyslel by niekto z nás na to, že vlani vyhrá dva grandslamové tituly a bude hrať solídne množstvo tenisu počas prvých siedmich mesiacov? Pravdepodobne nie,” hovoril Roddick pre Tennis Channel.

„Doba medzi jeho jednotlivými zraneniami je čoraz kratšia a kratšia. Zdá sa, že teraz sa to kumuluje. Kým predtým hrával a bral si troj či štvormesačnú pauzu, ale potom sa vrátil úplne zdravý. Nezdá sa, že by bol od minuloročného Wimbledonu úplne zdravý,” pokračoval Američan.

„Po zvyšok svojej kariéry zakrúžkuje okolo French Open jasný červený kruh a urobí všetko, čo je v jeho silách, aby mohol hrať v zápasoch. Toto je skutočný problém, ak príde o Monte Carlo, Barcelonu a Madrid. Je to dieselový motor, potrebuje ísť opakovane do týchto akcií. To je veľmi znepokojivé pre fanúšikov Rafu,” dodal Andy Roddick.

Problémy s kolenami urýchlili koniec kariéry Rogera Federera a zdá sa, že podobný scenár sa môže opakovať pri Nadalovi. Čoskoro 37-ročný Španiel prehral sedem zo svojich posledných deviatich zápasov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven − 6 =