Barbora Krejčíková, WTA Dubaj
Barbora Krejčíková (Foto: TASR/AP - Kamran Jebreili)

Česká hviezda ukázala veľké srdce: Obdivuhodné gesto po špeciálnom triumfe v národných farbách

BELEK – Za veľmi špeciálne označila tenistka Barbora Krejčíková víťazstvo v kvalifikácii Pohára Billie Jean Kingovej nad ukrajinskou súperkou Katarinou Zavackou.


Česká tímová jednotka za hodinu aj 47 minút triumfom 6:4, 6:3 zabezpečila tímu kapitána Petra Pálu v tureckom Beleku po prvom dni vedenie nad Ukrajinou 2:0 na zápasy a radovala sa zo svojho vôbec prvého singlového triumfu v národných farbách.

Pomoc Turecku

Na následnej tlačovej konferencii 27-ročná rodáčka z Brna potešila krásnym gestom, keď venovala finančnú odmenu získanú v kvalifikácii pohára Billie Jean Kingovej na pomoc ľuďom v Turecku, ktoré zasiahlo februárové zemetrasenie.“Chcem, aby to pomohlo tureckým ľuďom v zasiahnutých oblastiach. Je to veľmi smutné. Chcem tiež pomôcť mladým tenistom, ktorí tam sú a stratili všetko,” uviedla Krejčíková, ktorá má v Turecku viaceré kontakty vďaka ktorým sa skontaktovala aj s tunajšou tenisovou federáciou a dočkala sa pozitívnej odozvy.

“Majú niektoré projekty, ktoré chcú urobiť. Som rada, že môžem takto niekomu pomôcť a budem mať radosť, ak to niektorému z detí vráti úsmev na tvári,” doplnila česká tenisová hviezda.

Zdroj: ts, Instagram – Barbora Krejčíková

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 4 =