Home Najdôležitejšie Ostapenková senzačnou víťazkou Roland Garros

Ostapenková senzačnou víťazkou Roland Garros

by David Pavlik

PARÍŽ – Ešte len 20-ročná Lotyška Jelena Ostapenková sa stala víťazkou súťaže ženskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros.

47. hráčka WTA hodnotenia si poradila so svetovou štvorkou Rumunkou Simonou Halepovou 4:6, 6:4, 6:3. Vo finále pritom prehrávala 4:6, 0:3, vo štvrtom geme druhého setu odolala trom brejkbalom.

Halepová v úvodnom dejstve dvakrát doháňala manko brejku, v koncovke ale sama rozhodla dobre načasovaným úspechom na príjme. V druhom sete odskočila v úvode na 3:0. Lotyška však vo štvrtom geme odolala trom brejkbalom súperky a otočila na 4:3. Odvážnejšou a aktívnejšou tenistkou bola Ostapenková aj v závere dejstva.

Podobný priebeh mal aj rozhodujúci set. Rumunka odskočila na 3:1, v ďalšom priebehu ale dominovala jej mladšia súperka. Mečbal využila štýlovým bekhendovým víťazným úderom.

Rodáčka z Konstance tak nevyužila šancu na  premiérový prienik na čelo WTA poradia. Na tróne mohla vystriedať Nemku Angelique Kerberovú.

Ostapenková sa stala prvou lotyšskou grandslamovou šampiónkou. Zisk titulu ju posunie na 12. priečku WTA renkingu. V Paríži napodobnila Gustava Kuertena, ktorý podobne ako Ostapenková, získal svoj premiérový kariérny titul práve na grandslamovej úrovni.