Home Správy Martin na challengeri v Seville s prehrou v 1. kole

Martin na challengeri v Seville s prehrou v 1. kole

SEVILLA – Siedmy nasadený Andrej Martin prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v španielskej Seville (64 000 EUR +H, antuka vonku) s domácim Sergiom Gutiérrezom-Ferrolom 3:6, 0:6.

Úvodný set bol dlho vyrovnaný. Bratislavský rodák v ňom doplatil na nevyužité šance. V prvom a siedmom geme mal dovedna tri brejkbaly, no zaváhal pri nich a Španiel ho potrestal. Úspechom na príjme zvýšil na 5:3, o chvíľu premenil v poradí druhý setbal.

V druhom dejstve pokračovalo skvelé predstavenie domáceho tenistu. Kraľoval na podaní i riterne a rýchlo sa odpútal do vedenia 4:0. Následne Andrej nevyužil gembal na zníženie a o niekoľko minút neskôr sa musel zmieriť s „kanárom“.

• Martin zvládol po svojom 2. servise iba 2 výmeny z 13
  • nepremenil žiadny z 3 brejkbalov, súper 4 z 5

V metropole Andalúzie bude hájiť slovenské farby ešte Alex Molčan, ktorý dnes zdolal vo finále kvalifikácie Španiela Roberta Ortegu-Olmeda 7:5, 6:3. Zajtra vyzve v hlavnej súťaži domácu voľnú kartu Javiera Barranca Cosana.