Home Najdôležitejšie Obrovská bojovníčka Schmiedlová ovládla ďalší maratón: V nervydrásajúcej koncovke strhla víťazstvo na svoju stranu

Anna Karolína Schmiedlová

NEW YORK – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do finále kvalifikácie dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. V New Yorku v pozícii druhej nasadenej hráčky zdolala Lesiu Curenkovú z Ukrajiny po setoch 4:6, 6:3, 7:5.

Od úvodu semifinálového stretnutia sa hralo vo svižnom tempe, keď v v prvých šiestich gemoch ani jedna z hráčok nezaváhala na podaní. Prvým brejkom v zápase sa blysla skúsená Ukrajinka Curenková a udržaným servisom vyhrávala už o dve hry. Schmiedlová sa v prvom sete trápila na príjme a po 49 minútach prehrávala 0:1.

Skvelý obrat a obrovská bojovnosť

Ani druhé dejstvo nezačala slovenská tenistka podľa predstáv. V prvom geme prišla o servis, ale následne získala tri hry v rade. V ďalšom priebehu sme boli svedkami štyroch brejkov v rade, ale kľúčové dva gemy zvládla Schmiedlová a bolo vyrovnané.

Do rozhodujúceho setu vstúpila 92. hráčka sveta ako raketa, po odvrátení troch brejkbalov v štvrtej hre a následnom brejku viedla už 5:1. Postup si ale výrazne skomplikovala, keď stratila ďalšie štyri gemy a Curenková vyrovnala na 5:5. Záver zápasu však Schmiedlová strhla na svoju stranu a po takmer troch hodinách postúpila do boja o hlavnú súťaž.

Schmiedlová sa vo finále stretne s domácou Reese Brantmeierovou, ktorá vyradila jej krajanku Rebeccu Šramkovú v troch setoch 6:2, 3:6 a 6:2.

ženy – dvojhra – kvalifikácia – 2. kolo:
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR-2) – Lesia Curenková (Ukr.) 4:6, 6:3, 7:5, Reese Brantmeierová (USA) – Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 6:2, 3:6, 6:2