Home Najdôležitejšie O Davis Cupe sa mu ani nesnívalo, potom mu zavolal Mardy Fish: Akurát som plánoval zjesť jedlo na Deň vďakyvzdania

O Davis Cupe sa mu ani nesnívalo, potom mu zavolal Mardy Fish: Akurát som plánoval zjesť jedlo na Deň vďakyvzdania

by Roderik Pastier

INNSBRUCK – Americký tenista Frances Tiafoe zdolal vo včerajšom zápase Kolumbijčana Mejiu po vypätej koncovke aj napriek tomu, že ešte pred pár dňami dovolenkoval so svojou priateľkou a o Davis Cupe sa mu ani nesnívalo.


“Naposledy som hral Davis Cup v roku 2018, kedy som prehral oba zápasy, ten druhý proti Čoričovi v piatom sete. Borna bol extrémne emotívny, takže teraz už viem, aké je to vyhrať a zažiť ten pocit. Včera sme mali šancu postúpiť, chcel som pomôcť tímu” priznal americký tenista.

Tiafoe si užíval dovolenku so svojou priateľkou, keď mu zavolal americký kapitán Mardy Fish a spýtal sa ho, či je ochotný hrať finále Davisovho pohára. “V sobotu mi zavolali,” prezradil Tiafoe.

“Bol som so svojou priateľkou v Cabo, kde sme dovolenkovali. Myslel som si, že moja sezóna skončila turnajom v Štokholme, ale zobral som to športovo. Akurát som plánoval zjesť moje jedlo na Deň vďakyvzdania, ale plány sa rýchlo zmenili,” povedal s úsmevom sympatický Američan.Tiafoe ocenil Mejiu za výborný výkon

“Človeče, hral tak dobre,” priznal 38. hráč sveta. Kolumbijský tenista sa po nevyužití mečbalu neubránil slzám a po zápase povedal: “Som na seba hrdý, som hrdý na hru, ktorou som sa prezentoval. Dal som si šancu súťažiť na veľmi vysokej úrovni proti výbornému hráčovi.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + 8 =