Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Djokovič prehovoril o zmenách v Davis Cupe. Peniaze alebo tradícia?

Davis Cup sa má sťahovať do Abú Dhabí. Už aj Novak Djokovič vyjadril svoj názor na túto situáciu.


Davis Cup zmenil formát, ktorý nie je každému po chuti. Napríklad Alexander Zverev v súčasnom koncepte odmieta v súťaži hrať. Podľa posledných správ sa má súťaž národov sťahovať do Abú Dhabí. Aj to sa stretlo s vlnou kritiky. Bývalá svetová jednotka Lleyton Hewitt vyhlásil, že „predali dušu súťaže“.

Najnovšie sa k tejto situácii vyjadrila aj súčasná jednotka Novak Djokovič. „Páči sa mi, že teraz existujú aspoň tri rôzne krajiny, ktoré môžu hostiť aspoň skupinové fázy,“ cituje Djokoviča portál tennis365.com. Skupinové fázy Davis Cupu sa tento rok hrajú v Rakúsku, Taliansku a Španielsku.

„Povedal by som, prečo nie viac? Prečo nie šesť rôznych krajín, ktoré by hostili jednu skupinu s troma tímami?“

„Teraz je otázka, či sa riadite takpovediac peniazmi, alebo sa riadite tradíciou, alebo medzi tým nájdete rovnováhu? To je vždy hlavná otázka. Niektorí ľudia si myslia, že by sme sa mali zlepšovať, že by sme sa mali pozerať dopredu, že by sme mali napredovať. Niektorí si zas myslia, že by sme sa mali držať toho, čím bol Davis Cup ako súťaž a formát predtým.“

Djokovič: Riadiť sa peniazmi alebo tradíciou? Som niekde medzi

„Som niekde medzi. Myslím si, že musíme rešpektovať tradíciu a históriu a musíme sa držať vecí, ktoré sú definujúce, vďaka ktorým je táto súťaž pre šport taká dôležitá. Zároveň sa však musíme posunúť vpred a nájsť nové spôsoby, ako zlepšiť konkurencieschopnosť,“ vyhlásil Novak Djokovič, ktorý bojuje vo farbách Srbska.

Djokovič vo dvojhrách v Davis Cupe porazil hladko v dvoch setoch Novaka a Struffa. Pomohol Srbsku k postupu do štvrťfinále.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Martin Kližan

Zväz mu vyrúbil viac ako 270-tisíc: Kližan o nezmyselnom výpočte jeho dlhu, reprezentačnej kauze aj NTC

BRATISLAVA – V dnešnej druhej časti zaujímavého rozhovoru s bývalou slovenskou singlovou jednotkou a niekdajším …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =