Home Najdôležitejšie Nový hráč na tenisovom poli: Tennis Zone slovenskou jednotkou na trhu s tenisovými potrebami

Nový hráč na tenisovom poli: Tennis Zone slovenskou jednotkou na trhu s tenisovými potrebami

by redakcia tenisovysvet.sk
Tennis Zone, Tenistka, Obchod, Reklama

BRATISLAVA – Tennis Zone prišiel na Slovensko v januári tohto roku a hneď sa stal silným hráčom na trhu s tenisovými potrebami. Na Slovensku ide o najväčší online tenisový eshop, ak berieme do úvahy šírku ponuky vybavenia pre tenis


Vo svojom sortimente ponúka produkty od viac ako 90 svetových výrobcov tenisových potrieb. Vyspovedali sme preto Jozefa Mihaloviča, osobu, ktorá sa najväčšou mierou pričinila o príchod tohto medzinárodného eshopu na Slovensko. 

Ako sa dostal Tennis Zone na Slovensko?

“Som otcom 11-ročnej Sofie, ktorá hrá súťažne tenis od roku 2016. Keďže aj ona potrebuje neustále kompletné vybavenie pre tenis, často som nakupoval práve v materskom eshope Tennis Zone. Spolupráca sa kryštalizovala postupne, až minulý rok v júni prišla oficiálna ponuka. Viem, spomedzi známych, že oslovovali viacerých, ktorí boli  v spojení s tenisom a online podnikaním. Nakoniec som asi presvedčil najviac. Po polročnej práci na technickej, obsahovej a vizuálnej stránke konečne vznikol tenisový obchod tennis-zone.sk.”

Prečo ste nakupovali práve v zahraničí, nie je aj na Slovensku adekvátne dobrý výber tenisových potrieb?

“Slovensko je malý trh, sú tu nejaké obchody, ktoré ponúkajú práve tento sortiment. Avšak nenašiel som taký vhodný, ktorý by ponúkal všetko pod jednou strechou. Často sa mi stalo, že aj keď som našiel niečo vhodné pre dcéru, tak nemali potrebnú veľkosť. Preto som googlil a našiel som práve Tennis Zone. Vedel som tam nakúpiť rakety, tenisky, oblečenie, výplety aj tenisové doplnky v potrebnej veľkosti bez toho, aby som musel navštíviť viacero eshopov a nakupovať čiastkovo po jednotlivých veciach. Jednak som rátal s časom, ktorý ušetrím, ak vybavím všetko pekne na jednom mieste a na druhej strane aj s poplatkami za dopravu. Ak by som v jednom kúpil raketu, v ďalšom tenisky a v treťom oblečenie, platil by som 3-násobnú cenu za doručenie. Tak som to vybavil v jednom obchode a ušetril som čas a zároveň aj peniaze.”

Nenavyšujú sa zbytočne náklady na dopravu, keďže vieme, že Tennis Zone má jeden centrálny sklad pre 9 krajín v Európe? 

“Dnes, keď je globalizácia trhu v Európe a obchoduje sa krížom-krážom, vyriešil sa aj transport tovarov medzi krajinami. V roku 2016 som čakal na tovar zo zahraničia asi 3-5 dní, dnes máme rok 2023 a tovar na Slovensko z centrálneho skladu príde do 48 hodín, vo výnimočných prípadoch o čosi neskôr. Čo sa týka cien, tie sa vyrovnali tuzemským. Cena za dopravu je teda podobná, alebo rovnaká ako v rámci Slovenska. Navyše zákazník má na výber z viacerých druhov dopravy.”Pre koho je určený obchod Tennis Zone?

“V ponuke obchodu Tennis Zone si vyberie naozaj každý tenisový nadšenec. Či sa jedná o amatérov, resp. rekreačných tenistov, alebo aj súťažných hráčov. Výber je široký. Rovnako nezáleží na pohlaví, máme širokú ponuku tak pre ženy ako aj pre mužov. Dovolím si tvrdiť, že na Slovensku máme najväčší výber tenisových potrieb pre deti. Márne by ste hľadali tenisový obchod, ktorý by mal pre deti širšiu ponuku. Určite si vyberú aj rodičia, ktorí majú tenisové dieťa. Ponuka voľnočasového oblečenia na tenis je široká. Ak sa pozriete na cenovú diverzitu ponuky, aj tu sme jedni z mála, kde si človek vyberie TOP kvalitu, zlatú strednú cestu, ale aj produkty za nízke ceny.”

A čo tréneri, alebo kluby? Ponúkate pre nich nejaké zľavy?

“V rámci rôznych programov ponúkame rôzne zľavy. Pre jednotlivcov máme vernostný program, alebo okamžitú zľavu, ak sa zákazník prihlási na odber newsletteru. Čo sa týka trénerov, pre nich máme tiež vytvorený program, kde dostanú okamžitú doživotnú zľavu na celý sortiment. Rovnako tak obsluhujeme aj kluby. Pre kluby máme aj iné podporné programy, najmä ak sú ochotné vo svojom tenisovom areáli vyvesiť banner s reklamou na obchod Tennis Zone, alebo podobne.”

Tennis Zone, Tenistka, Reklama
Tennis Zone je slovenskou jednotkou na trhu s tenisovými potrebami (Foto: Tennis-zone.sk)

Aktuálne sa začína jarná časť tenisovej sezóny. Čo máte prichystané pre zákazníkov?

“Presne tak. Momentálne je ideálny čas, aby si zákazníci kupovali tenisky na antuku, oblečenie na jar a leto, rakety a ďalšiu tenisovú výbavu. V rámci akcie “Pripravte sa na novú tenisovú sezónu” majú zákazníci možnosť využiť extra zľavu 7% na nákup tenisovej výbavy. V podstate rôzne akcie, výpredaje a zľavy máme počas celého roka. Stačí sledovať Tennis Zone na sociálnych sieťach, kde na Facebooku a Instagrame vždy zverejňujeme, čo je momentálne “horúce” v našom eshope.”

Zdroj: ts, Tennis Zone

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − 7 =