Home Zo zákulisia Novinka na turnaji v Moskve, Chantal Škamlová s jasným cieľom

Novinka na turnaji v Moskve, Chantal Škamlová s jasným cieľom

by Tomas Hmira

MOSKVA – Tenisový kalendár sa postupne dostáva k svojmu koncu a turnaj v Moskve ponúkol ešte pred štartom hneď niekoľko dôležitých informácií. V článku si povieme viac o účasti Sloveniek, voľnej karte pre Caroline Garciovú či Mariu Šarapovovú a pristavíme sa aj pri novom povrchu. 

Včera prebehla v novom moskovskom parku Zarjaďje oficiálna tlačová konferencia za účasti predsedu Ruského tenisového zväzu Šamiľa Tarpiščeva, kapitánky fedcupového tímu Anastasie Myskinovej či ruskej jednotky Svetlany Kuznecovovej. Preberalo sa viacero tém.

Voľná karta pre Mariu Šarapovovú

Organizátori neprestávajú bojovať za účasť hviezdnej Rusky. Aktuálne 86. tenistka sveta sa momentálne nachádza na turnaji v Číne, kde však stále čaká na svoj súťažný zápas. V Tchien-ťine má pršať aj zajtra, a tak prikývnutie na voľnú kartu stále neprichádza. Je isté, že jednu z pozvánok na turnaj prijala Vera Zvonariovová, ktorá sa pred domácim publikom prestaví po desiaty raz.

Odmietnutie Caroline Garciovej

Keďže Francúzka minulý rok nezakončila sezónu v top 20, WTA nie je povinná udeliť jej voľnú kartu na ktorýkoľvek turnaj. Šamiľ Tarpiščev uprednostnil domáce hráčky, prípadne jednu z dvojice Garbine Muguruzová, Sloane Stephensová. Pre Garciovú by mali body z Moskvy cenu zlata, pretože stále nemá istú miestenku na šampionát do Singapuru. Preskočiť ju môže Johanna Kontová, ktorá by mala plniť rolu nasadenej jednotky.

Účasť Magdalény Rybárikovej a Chantal Škamlovej

Po odhlásení Dominiky Cibulkovej a Jeleny Ostapenkovej má reálnu šancu dostať sa medzi nasadenú osmičku Magdaléna Rybáriková. Momentálne je deviata najvyššie postavená tenistka v zozname hlavnej súťaže. Do kvalifikácie sa dostala Chantal Škamlová. Hráčka tenisovej akadémie Love 4 Tennis odlieta do Moskvy vo štvrtok aj s trénerom Jánom Stančíkom. „Naším cieľom je prejsť kvalifikáciou. Pre Chanti ide o prvý turnaj na tvrdom povrchu v hale po antukovej sezóne. Príprava prebieha dobre, dúfame, že si dobrú hru prenesie aj do Moskvy,“ prezradil rodák z Novej Bane.

Nové kurty a tradičné osvetlenie 

Diváci sa aj v tomto roku môžu tešiť na jedinečné osvetlenie. Novinkou bude nový povrch, ktorý farebnou kombináciou ladí s výberovým šampionátom v Singapure. Odskok loptičky pripomína US Open.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + eleven =