Home Najdôležitejšie Djokovič to schytal aj od britského novinára: Patetické správanie v štýle malého decka

Djokovič to schytal aj od britského novinára: Patetické správanie v štýle malého decka

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

LONDÝN – Po kritike z úst Rafaela Nadala sa k množstve kritikov na adresu srbskej jednotky Novaka Djokoviča po odstúpení z OH v Tokiu pridal aj britský novinár Piers Morgan.


Patetické správanie v štýle malého decka

Niekdajší redaktor britského Daily Mirror skritizoval emotívne správanie Djokoviča v súboji o bronz so Španielom Carrenom-Bustom, v ktorom viackrát neovládol svoje emócie a odniesla si to jeho raketa, ktorú roztrieskal o sieť či zahodil od nervov do hľadiska. “Bolo to patetické správanie v štýle malého decka. Lámal svoje rakety, hneval sa a sťažoval a napokon odstúpil z mixu, čo jeho partnerku možno stálo medailu,” napísal Piers Morgan na sociálnej sieti.

https://www.youtube.com/watch?v=4T9MyPhAVSU

Novinár pripomenul odstúpenie z mixu v súboji o bronz, z ktorého sa Djokovič oficiálne odhlásil kvôli vyčerpanosti a zraneniu ramena. Nebral tak ohľad ani na svoju sklamanú krajanku a parťáčku Ninu Stojanovičovú, ktorú tak pripravil o šancu na zisk medaily. Tá sa následne sama k odstúpeniu svojho partnera z mixu vyjadrila.Sklamal seba aj všetkých

“Djokovič sklamal nielen sám seba, ale aj veľmi veľa ľudí. Sklamal členov svojho tímu, fanúšikov aj celú krajinu. Hanebné výstrelky údajného šampióna,” pokračoval Morgan v tvrdej kritike a vôbec si nebral servítku pred ústa.

Djokovič nezvládol singlový boj o finále, v ktorom napriek suverénne vyhratému prvému setu (6:1) podľahol neskoršiemu olympijskému šampiónovi Alexandrovi Zverevovi a už v tomto zápase mu poriadne tiekli nervy. Srbská jednotka totiž prišla o možnosť historického zisku Golden Slamu, čo bol pre Noleho veľký cieľ. Následne zlyhal aj v súboji o bronz a na mix už následne kvôli údajnému zraneniu a vyčerpaniu nenastúpil.Šanca na kalendárny Grand Slam stále žije

Ak sa stihne do záverečného grandslamu sezóny US Open Djokovič dať dokopy, stále má možnosť získať kalendárny Grand Slam, teda vyhrať všetky štyri grandslamové podujatia v jednom roku.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − 3 =