Novak Djokovič, Astana
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Stas Filippov)

Novak Djokovič o štarte na Australian Open: Je to neoficiálne, ale…

Srbský tenista Novak Djokovič prehovoril o možnosti svojej účasti na budúcoročnom Australian Open.


21-násobný grandslamový šampión Novak Djokovič oznámil pozitívny pokrok v rokovaniach o jeho účasti na budúcoročnom Australian Open v Melbourne. Tento rok bol vyhostený z krajiny a dostal trojročný zákaz vstupu do Austrálie. Dôvodom boli neplatné papiere a absencia očkovania proti koronavírusu.

„Existuje nejaký pozitívny vývoj, smerom k tomu, že mi to umožnia. Ale je to stále neoficiálne,“ prezradil Novak Djokovič, že pravdepodobne sa v Melbourne predstaví, pre tennismajors.com.

„Komunikujeme cez mojich právnikov v Austrálii. V skutočnosti oni komunikujú s úradmi, ktoré sú zapojené do môjho prípadu. Dúfam, že v najbližších týždňoch dostanem odpoveď,“ zaželal si Djokovič.

„Naozaj tam chcem ísť. Chcem hrať tenis, to mi ide najlepšie. Austrália bola vždy miestom, kde som predvádzal svoj najlepší tenis. Výsledky hovoria sami za seba. Takže mám vždy extra motiváciu tam ísť,“ dodal srbský tenista, ktorý sa predstaví na turnaji Masters v Paríži a sezónu zavŕši na Turnaji majstrov.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Anika Jašková

Slováci v akcii: Pondelok 5. februára

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii dvanástka slovenských zástupcov. M15 Sharm El Sheikh (15 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × two =