sobota, 2 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieNovak Djokovič dostal nádej, že si na US Open nakoniec zahrá

Novak Djokovič dostal nádej, že si na US Open nakoniec zahrá

Srb Novak Djokovič dostal novú nádej, že si na záverečnom grandslame sezóny US Open predsa len zahrá.


Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb Spojených štátov (CDC) zmenilo svoje obmedzenia týkajúce sa koronavírusu. Srb Novak Djokovič tak dostáva novú nádej, že si napokon na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku zahrá.

Aktuálne platí, že cudzinci, ktorí nie sú očkovaní proti covid-19, nemajú povolený vstup do USA. Legendárny John McEnroe, súčasný tenista John Millman či niekoľkí politici verejne vyzvali na to, aby bolo Djokovičovi umožnené štartovať na US Open.

Novak Djokovič si na US Open napokon možno zahrá

Samotný Novak Djokovič vyhlásil, že sa pripravuje, ako keby mohol štartovať na US Open, pričom stále čaká na to, či je priestor na jeho vstup do USA. Dostal novú nádej. CDC vydalo nové usmernenia uvoľňujúce pravidlá týkajúce sa sociálneho dištancovania a karantény a jedným z kľúčových pravidiel, v ktorom sa uvádza: „Neočkovaní ľudia majú teraz to isté ako očkovaní“.

„V nadchádzajúcich týždňoch bude CDC pracovať na zosúladení samostatných usmerňovacích dokumentov, ako sú napríklad dokumenty týkajúce sa zdravotníckych zariadení, spoločných zariadení s vyšším rizikom prenosu a cestovania, s dnešnou aktualizáciou,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení CDC.

CDC ešte oficiálne neaktualizovala svoje obmedzenia týkajúce sa cestovania, ale uvedené uvoľňovanie opatrení by mohlo spôsobiť, že si Djokovič predsa len na US Open zahrá.

Novak Djokovič prišiel o možnosť štartovať v Montreale a Cincinnati, ale ešte bude mať šancu rozohrať sa pred US Open – 22. augusta sa hrá turnaj kategórie ATP 250 vo Winston Saleme. Faktom je, že na Wimbledone vyhral titul napriek tomu, že neabsolvoval ani jeden prípravný turnaj.RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 4 =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments