Home Najdôležitejšie Niekdajšej svetovej dvojke a grandslamovej šampiónke sa to nepozdáva: Ani neviem, kto je v najlepšej desiatke

Niekdajšej svetovej dvojke a grandslamovej šampiónke sa to nepozdáva: Ani neviem, kto je v najlepšej desiatke

by Majo Malinovský
Svetlana Kuznecovová

MOSKVA – Podľa bývalej svetovej dvojky a štvornásobnej ruskej grandslamovej šampiónky Svetlany Kuznecovovej už ženský tenisový okruh nie je ako predtým. Kým trio velikánov Djokovič, Federer a Nadal kraľuje tomu mužskému, WTA podľa slov Rusky stráca svoj lesk.


Dominancia Sereny je preč

Kým na okruhu ATP všetkých trinásť posledných grandslamových trofejí pozbieralo výlučne trio velikánov, v ženskom tenise v posledných rokoch až desať tenistiek dosiahlo na najcennejší triumf (Garbiñe Muguruzaová, Angelique Kerberová, Jelena Ostapenková, Simona Halepová, Sloane Stephensová, Naomi Ósakaová, Serena Williamsová, Ashleigh Bartyová, Bianca Andreescuová a Sofia Keninová).Niekdajšia dominancia 23-násobnej grandslamovej šampiónky a stále hrajúcej americkej legendy Sereny Williamsovej je dávno preč a na ženskom tenisovom tróne dochádza pravidelne k zmenám. Kým športová verejnosť víta vyrovnanosť na okruhu WTA a častejšie presadzovanie mladých “pušiek”, Ruska Kuznecovová to vidí inak.

WTA stráca svoj lesk

Podľa singlovej šampiónky Roland Garros a tiež US Open, ktorá má dva grandslamové tituly aj zo štvorhry na Australian Open, takáto situácia v ženskom tenise nie je ideálna: “Nechcem nikoho uraziť, ale lesk WTA sa stráca,” uviedla pre médiá. “Nie je to tak dávno, čo sme medzi tenistkami mali skutočne špičkové hráčky, teraz ani neviem, kto je v najlepšej desiatke,” dodala.34-ročná rodáčka z Moskvy, ktorá aktuálne figuruje na 32. priečke svetového rebríčka uprednostňuje trend, kedy by medzi elitnou desiatkou nedochádzalo k tak častým zmenám: “Pozície sa tu menia naozaj veľmi rýchlo. Lenže nie je to tým, že by sa hráčky priblížili najväčším hviezdam, ale je to opačne,” zakončila víťazka osemnástich turnajov na okruhu WTA.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − ten =