Home Najdôležitejšie Nie všetci sú proti zákazu: Tento muž kvituje rozhodnutie organizátorov Wimbledonu ohľadom Ruska a Bieloruska

Nie všetci sú proti zákazu: Tento muž kvituje rozhodnutie organizátorov Wimbledonu ohľadom Ruska a Bieloruska

by Majo Malinovský
Giovanni Malago

RÍM – Prezident Talianskeho olympijského výboru (CONI) Giovani Malago kvituje rozhodnutie organizátorov Wimbledonu, ktorí zakázali štart ruským a bieloruským hráčom.


V talianskych médiách sa v tejto súvislosti objavili špekulácie, že Daniil Medvedev, Andrej Rubľov, Arina Sabalenková či Victoria Azarenková by mohli prísť aj o účasť na májovom turnaji v Ríme.Organizátorom Wimbledonu vylúčenie Ruska a Bieloruska len tak neprejde: Určite príde k uvaleniu sankcií!

Zákaz aj v Taliansku?

Podujatie vo Foro Italico je jednou z generálok na antukový vrchol sezóny Roland Garros v Paríži. “V Taliansku vystupujem ako člen Medzinárodného olympijského výboru. Jeho exekutíva odporučila všetkým federáciám, aby na svoje podujatia nepozývali ruských a bieloruských športovcov. Pokiaľ ide o účasť tenistov z týchto krajín na turnaji v Ríme, celou situáciou sa bude zaoberať vláda. Som presvedčený, že dospeje k rozhodnutiu, ktoré bude pre Taliansko najlepšie,” citovala slová šéfa CONI agentúra DPA.

Zdroj: TASR

Podobné články

Leave a Comment

10 + two =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy