Home Najdôležitejšie Organizátorom Wimbledonu vylúčenie Ruska a Bieloruska len tak neprejde: Určite príde k uvaleniu sankcií!

Organizátorom Wimbledonu vylúčenie Ruska a Bieloruska len tak neprejde: Určite príde k uvaleniu sankcií!

by Majo Malinovský
Steve Simon

PARÍŽ – Prezident Ženskej tenisovej asociácie (WTA) Steve Simon pohrozil organizátorom Wimbledonu sankciami za zákaz štartu pre ruských a bieloruských hráčov. Rovnakým spôsobom chcú na situáciu reagovať aj predstavitelia Asociácie tenisových profesionálov (ATP).


Otázna je len ich prísnosť

V prípade, že zákaz zostane v platnosti, na treťom grandslamovom turnaji sezóny nebudú môcť štartovať elitní Rusi Daniil Medvedev s Andrejom Rubľovom ani Bielorusky Arina Sabalenková s Victoriou Azarenkovou. “Určite príde k uvaleniu sankcií na organizátorov Wimbledonu. Zatiaľ nevieme povedať, aké budú prísne. WTA nemá takú právomoc nad grandslamovými turnajmi ako nad podujatiami ženského profesionálneho okruhu, ktoré riadi,” uviedol Simon pre agentúru AFP. 

Novak Djokovič reaguje na zákaz štartu Rusov a Bielorusov na Wimbledone: Sám som dieťaťom vojny, ale… Kritika zo všetkých strán

All England Lawn Tennis Club (AELTC) sa svojím rozhodnutím zabrániť v štarte hráčom svetového kalibru dostal pod paľbu kritiky zo strany lídra rebríčka ATP Srba Novaka Djokoviča, Nemca Alexandra Zvereva i legendárnej americkej tenistky Billie Jean Kingovej.

Ticho neostala ani americká legenda: Billie Jean Kingová reaguje na suspendáciu Ruska a Bieloruska na Wimbledone

Zdroj: TASR

Podobné články

Leave a Comment

three × four =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy