Home Grandslam Nezastavia ho ani polená pod nohami: Novak Djokovič odhodlaný dosiahnuť na poriadne ambiciózny rekord

Nezastavia ho ani polená pod nohami: Novak Djokovič odhodlaný dosiahnuť na poriadne ambiciózny rekord

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BELEHRAD – Siedmy wimbledonský triumf Novaka Djokoviča znamenal už 21. grandslamovú trofej, ale 35-ročný rodák z Belehradu sa s týmto číslom rozhodne nehodlá uspokojiť a to aj napriek náročným podmienkam a reštrikciám, ktoré ho ako nezaočkovaného sprevádzajú.


O jeden triumf z turnajov veľkej štvorky navyše má na konte Rafael Nadal a Djokovič sa dlhodobo netají motiváciu zosadiť Španiela z grandslamového trónu a zapísať sa do tenisovej histórie ako držiteľ najväčšieho počtu grandslamov.

Novak Djokovič
Novak Djokovič s trofejou (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

Teraz o ambicióznych plánoch prehovoril tréner Noleho legendárny Goran Ivaniševič, podľa ktorého chce Srb na okruhu ATP pôsobiť aj ďalších päť rokov a počet získaných grandslamových trofejí by rád zaokrúhlil na rovnú tridsiatku, čo znamená vyhrať do konca kariéry ešte deväť grandslamov.30 grandslamových titulov

“Poznám Djokoviča od chvíle, keď mal deväť rokov. Už vtedy mi bolo jasné, že je veľmi talentovaný. Ja a Novak určitou formou spolupracujeme dohromady už asi 18 rokov. Veľakrát mi povedal, že jeho cieľom je 30 titulov na grandslame. To je naozaj veľkolepý cieľ,“ uviedol Ivaniševič v rozhovore s agentúrou HINA.

S Nadalom prekonajú Federera

Ak by Djokovič naozaj na okruhu ATP vydržal ďalších päť rokov až do svojej štyridsiatky, má rozhodne veľkú šancu Nadala nielen predbehnúť, ale na čele historických tabuliek vytvoriť aj nový a takmer nedostihnuteľný rekord. Samozrejme za predpokladu, že mu vydrží zdravie a tiež jeho dlhoročná skvelá forma.

VIDEO Nezaočkovaný Djokovič to s US Open nevzdáva: Pripravujem sa tak, ako keby mi bolo umožnené súťažiť

“Ešte predtým, než som sa stal Novakovým trénerom, som všetkým hovoril, že on a Nadal vyhrajú viac titulov ako Federer. Keď sú zdraví a fit, pre tých dvoch sa žiadne medze nekladú. Myslím, že si môžu udržať vysokú úroveň ešte niekoľko rokov,“ dodal Ivaniševič.Musí dúfať vo výnimku

Noleho smelé plány ale môže výrazne naštrbiť fakt, že stále zanovito odmieta očkovanie proti koronavírusu a napríklad podľa aktuálnych pravidiel nemôže stále priletieť do USA, kde sa odohrá záverečný grandslam sezóny US Open, na ktorý sa Srb aktuálne pripravuje. Kvôli tomuto faktu prakticky vynechal aj úvodný grandslam v austrálskom Melbourne, odkiaľ bol po prílete o pár dní následne deportovaný.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × two =