Home Audio/video VIDEO Nezaočkovaný Djokovič to s US Open nevzdáva: Pripravujem sa tak, ako keby mi bolo umožnené súťažiť

VIDEO Nezaočkovaný Djokovič to s US Open nevzdáva: Pripravujem sa tak, ako keby mi bolo umožnené súťažiť

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič naďalej verí, že napriek odmietavému postoju k očkovaniu proti ochoreniu Covid-19 bude štartovať na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open (29. augusta – 11. septembra). Na sociálnych sieťach uviedol, že trénuje tak, aby mohol hrať na dvorcoch vo Flushing Meadows.


Držte mi palce

“Pripravujem sa tak, ako keby mi bolo umožnené súťažiť. Zatiaľ čakám na to, aby som dostal povolenie na cestu do USA. Držte mi palce,” odkázal Djokovič. Dvadsaťjedennásobný grandslamový víťaz síce figuruje na zozname hráčov pre US Open, ale USA nepovoľujú vstup do krajiny cudzincom, ktorí nie sú zaočkovaní. K nim patrí aj Djokovič, ktorý dlhodobo odmieta vakcináciu.

Krásne gesto Novaka Djokoviča: Otec 259. hráča sveta vyrozprával zaujímavý príbeh

Aj po nedávnom víťazstve vo Wimbledone potvrdil svoj postoj. “Neplánujem sa dať zaočkovať,” odkázal.Tento rok mu už rovnaké opatrenie zabránilo v účasti na Australian Open. Zdĺhavá sága s jeho vízami sa skončila deportáciou a zákazom vstupu do krajiny na tri roky. Predstavil sa na Ronald Garros a vo Wimbledone, ktorý vyhral siedmykrát v kariére.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × four =