Home Australian Open Nevídaný český obrat z 0:5 a 0:40 na Australian Open: Toto som ešte nezažila!

Nevídaný český obrat z 0:5 a 0:40 na Australian Open: Toto som ešte nezažila!

Markéta Vondroušová, Australian Open

MELBOURNE – Nie nadarmo sa hovorí, že bojovať treba až do poslednej loptičky a zápas nikdy nie je stratený pokým nie je koniec. Svoje by o tom vedeli hovoriť české deblistky Markéta Vondroušová a Miriam Kolodziejová, ktoré sa a Australian Open proti favoritkám postarali o nevídaný obrat!

Odvrátili deväť mečbalov

Český pár v boji o osemfinále Australian Open prehrával s favorizovanou brazílsko-čínskou dvojicou Beatriz Haddad Maiová a Shuai Zhangová v rozhodujúcom treťom sete už 0:5 a 0:40 a zdalo sa, že osemfinále bude nedosiahnuteľné, ale obrovské odhodlanie a bojovnosť českého páru prinieslo v Melbourne nevídaný obrat.

VIDEO Česká rozprávka na Australian Open pokračuje: Lehečka v životnom turnaji šokoval aj Molčanovho premožiteľa!

Trom mečbalom súperiek český pár čelil už v druhom dejstve, ktoré tiež rozhodol dramatický tajbrejk. V kľúčovej šiestej hre tretieho setu Češky čelili štyrom mečbalom, ktoré úspešne odvrátili a po ďalších štyroch vyhratých gemoch po sebe dokázali vyrovnať na 5:5. Rozhodujúci tajbrejk mali Vondroušová s Kolodziejovou opäť nôž na krku, keď dvakrát čelili mečbalu súperiek, ale napokon sa po triumfe 14:12 v tajbrejku za dve hodiny aj 34 minút radovali z postupu do osemfinále.

Toto ešte nezažila

“Keď to bolo 0:5 a 0:40, tak si asi nikto nemyslel, že by sme to mohli otočiť. Chceli sme urobiť aspoň jeden gem. Potom sa to zišlo tak, že sme zrazu začali body vyhrávať my,“ opísala pre portál Tenisový svět Vondroušová a dodala: “Celý čas mali oveľa viac šťastia ako my, ale ku koncu zápasu sa to trochu otočilo.”

“Toto som ešte nezažila,“ usmievala sa po neskutočnom obrate a odvrátení celkovo až deviatich mečbalov favorizovaných súperiek 23-ročná Češka, ktorá deň predtým vo dvojhre skončila pred bránami osemfinále.

“Bol to asi najlepší debl, ktorý sme spolu odohrali. Užívali sme si to, cítili sme sa dobre a atmosféra medzi nami bola výborná. Máme spolu skvelý vzťah aj mimo kurtu a prenáša sa to potom do zápasu,” pochvaľovala si Vondroušová úspešnú českú spoluprácu.

Už v pondelok na český pár v boji o štvrťfinále čaká rumunsko-ukrajinská dvojicá Elena-Gabriela Ruseová a Marta Kosťuková.