Home Najdôležitejšie Djokovič môže očakávať lavínu kritiky: FOTO Tenisová hviezda s koronavírusom opustila druhý turnaj Adria Tour

Djokovič môže očakávať lavínu kritiky: FOTO Tenisová hviezda s koronavírusom opustila druhý turnaj Adria Tour

by Majo Malinovský

ZADAR – Bulharský tenista Grigor Dimitrov bol na podujatí Adria Tour organizovanom Novakom Djokovičom pozitívne testovaný na nový typ koronavírusu len deň po porážke s domácim Bornom Čoričom (1:4, 1:4).


Aktuálna svetová 19. pritom na predchádzajúcom podujatí turné v Belehrade prišla do kontaktu s tenisovými hviezdami ako Novak Djokovič, Alexander Zverev či víťaz úvodného turnaja Dominic Thiem. Tí to spoločne roztočili na záverečnej after párty, čo kritizovali mnohí ľudia, pretože podobne ako tisícové návštevy na tribúnach počas zápasov v Belehrade ani tu neboli dodržané žiadne opatrenia ako keby koronavírus nikdy ani neexistoval.

Dimitrov sa po prvom zápase vrátil do Monaca potom, čo sa po stretnutí s Čoričom necítil dobre a pozitívny test potvrdil u Bulhara koronavírus. “Chcem osloviť a informovať svojich fanúšikov a priateľov, že som v Monaku bol pozitívne testovaný na Covid-19,” uviedol Bulhar na sociálnej sieti a pridal svoje foto.“Chcem sa ubezpečiť, že každý, kto bol so mnou v posledných dňoch v kontakte bude tiež otestovaný a podnikne potrebné opatrenia. Je mi ľúto akejkoľvek ujmy, ktorú som mohol spôsobiť. Teraz som späť doma a zotavujem sa. Ďakujem za podporu a zostaňte v bezpečí a zdraví,” zakončil Dimitrov. Plánované večerné finále medzi Djokovičom a Rusom Rublevom sa po pozitívnom teste u Bulhara pochopiteľne zrušilo. “Práve sme sa dozvedeli, že Grigor Dimitrov mal pozitívny test na koronavírus. Musíme preto zrušiť finále turnaja v Zadare,” uviedol riaditeľ podujatia Goran Ivaniševič pre portál eurosport.com.Ak sa koronavírus rozšíril medzi tenisovú elitu, potom sa na hlavu hlavného organizátora rozhodne zosype lavína kritiky, keďže pri Adria Tour neboli dodržané prakticky žiadne opatrenia i keď v Srbsku neboli vôbec povinné a teda nešlo o porušenie oficiálnych nariadení.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − nine =