Home Audio/video Najhoršie prognózy sa naplnili: Obhajca Djokovič na Roland Garros ďalšiu grandslamovú trofej nepridá a príde o tenisový trón

Najhoršie prognózy sa naplnili: Obhajca Djokovič na Roland Garros ďalšiu grandslamovú trofej nepridá a príde o tenisový trón

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Pád, Roland Garros 2024, Paríž

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa pre zranenie pravého kolena odhlásil z prebiehajúceho grandslamového turnaja Roland Garros.

Organizátori o tom informovali deň pred štvrťfinálovým zápasom dvojhry, v ktorom mal líder svetového rebríčka ATP a najvyššie nasadený hráč nastúpiť proti Nórovi Casperovi Ruudovi. Djokovič sa zranil v priebehu pondelkového päťsetového duelu s Franciscom Cerúndolom z Argentíny a v novom vydaní rebríčka ATP ho na poste lídra nahradí Talian Jannik Sinner.Víťaza 24 grandslamových titulov začali trápiť bolesti kolena v zápase proti Cerundolovi v úvodnom geme druhého dejstva a počas prestávky požiadal o lekárske ošetrenie. Po návrate na dvorec mal očividné problémy s pohybom. Hoci prehrával už 1:2 na sety a 2:4 vo štvrtom dejstve, dokázal duel otočiť. Na parížskej antuke dosiahol rekordné 370. grandslamové víťazstvo v singli a na čele historických tabuliek sa tak osamostatnil od Švajčiara Rogera Federera.

Roztrhnutý mediálny meniskus

Utorkové vyšetrenie magnetickou rezonanciou však odhalilo, že 37-ročný Srb nebude môcť pokračovať na parížskom grandslame. “Vzhľadom na roztrhnutý mediálny meniskus v pravom kolene bol Novak Djokovič nútený odstúpiť z turnaja Roland Garros,” uviedli organizátori vo vyhlásení, ktoré sprostredkovala agentúra AFP. Ruud sa v piatkovom semifinále stretne s lepším z dvojice Nemec Alexander Zverev alebo Austrálčan Alex de Minaur.

“S veľkým smútkom oznamujem, že musím odstúpiť z Roland Garros. Včera som hral so srdcom a vydal zo seba maximum. Žiaľ, pre natrhnutý meniskus v pravom kolene a po dôkladnej konzultácii môjho zdravotného stavu sme museli s tímom urobiť toto ťažké rozhodnutie,” napísal Djokovič na sociálnej sieti.

Na čele rebríčka strávil ATP rekordných 428 týždňov. Z turnaja veľkej štvorky sa naposledy odhlásil v roku 2019, keď ho na US Open prinútili problémy s ľavým ramenom skrečovať osemfinálový duel so Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + 14 =