Home Australian Open Nadalov tréner: Vyradil ho úpal, bol mŕtvy! Počas zápasu schudol štyri kilá

Nadalov tréner: Vyradil ho úpal, bol mŕtvy! Počas zápasu schudol štyri kilá

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Tréner Carlos Moya prehovoril o útrapách, ktoré zažil jeho zverenec Rafael Nadal vo štvrťfinále Australian Open.


35-ročný Rafael Nadal je dve výhry od vytvorenia nového grandslamového rekordu. Útočí na svoju 21. trofej z podujatí “veľkej štvorky”. Poriadne sa však natrápil vo štvrťfinále proti Kanaďanovi Denisovi Shapovalovovi. Porazil ho po setoch 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Nadal schudol počas súboja so Shapovalovom štyri kilá

„Po zápase schudol štyri kilogramy. Dehydratácia bola obrovská. Počas zápasu sme mali veľké obavy, pretože Rafa bol na konci druhého setu vyradený z hry úpalom. Bol mŕtvy. Pre mňa je zázrak, že vyhral,” prehovoril o útrapách svojho zverenca tréner Carlos Moya pre Eurosport.de.

„Veci sú teraz oveľa lepšie ako pred dvoma týždňami. Nepredpovedali sme takéto výsledky, pričom sme prekonali aj tie najoptimistickejšie scenáre. Úprimne povedané, pred dvoma mesiacmi sme nevedeli, či sa vôbec bude môcť vrátiť na tour. Predpokladám, že Rafa bude na semifinále pripravený na 100%. Deň odpočinku navyše je to, čo potrebujeme,” ubezpečil o pripravenosti Nadala jeho krajan a tréner.

V semifinále čaká Nadala Talian Matteo Berrettini. V druhom semifinále zabojuje Rus Daniil Medvedev proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi.



Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − 10 =