Home Najdôležitejšie Nadal sa vyjadril ohľadom účasti na US Open a French Open: Neviem, čo bude nasledovať

Nadal sa vyjadril ohľadom účasti na US Open a French Open: Neviem, čo bude nasledovať

by Roderik Pastier

Pandémia koronavírusu nepochybne ovplyvnila tenisovú sezónu. Diskutovalo sa o tom, či sa v aktuálnom roku rozbehnú turnaje na Tour. Organizátori vyvrátili všetky domnienky, keď naplánovali dva grandslamy v podstate na rovnaký mesiac. O svojich názoroch sa v rozhovore zmienil aj antukový kráľ – Rafael Nadal.


Svetová dvojka vo svojej kariére utrpela už množstvo zranení a účasť na dvoch grandslamoch v krátkom slede mu rozhodne nepomôže, ba naopak, v tridsiatich štyroch rokoch je antukový kráľ oveľa náchylnejší na zranenia. Jeho fanúšikovia si myslia, že Španiel sa nezúčastní na oboch turnajoch.

Rafael Nadal
(Foto: TASR/AP – Gregorio Borgia)

Vyjadrenie Nadala ohľadom jeho možných štartoch na oboch grandslamoch

„Je oveľa ľahšie pripraviť svoje telo po fyzickej stránke v dvadsiatich rokoch, ako keď má niekto tridsaťštyri. Na druhej strane vekovo starší hráč má bezpochyby viac skúseností a to je tiež podstatné. Momentálne nedokážem predpovedať, čo sa stane,” priznal v rozhovore Nadal.

V rozhovore sa Španiel zmienil aj o tom, koľko času stratili tenisti po tridsiatke pauzou zapríčinenou koronavírusom. „Všetci tenisti stratili rovnaké množstvo času, ale z hľadiska perspektívy je to iné. Pretože stratiť rok v tenise po tridsiatke nie je to isté ako stratiť rok, keď máte dvadsať a celú kariéru pred sebou,” uzavrel antukový kráľ.Všetci by sme radi videli Rafaela Nadala na oboch veľkých turnajoch, ale každému tenisovému fanúšikovi je zároveň jasné, že Nadal musí brať ohľad aj na svoj zdravotný stav. Tenisoví odborníci predpokladajú, že vzhľadom na doterajšie úspechy je pravdepodobnejšie, že ak by Španiel vynechal jeden z dvoch grandslamov, pravdepodobne by išlo o US Open. Na Roland Garros totižto vyhral až trinásť titulov a prehral len dva zápasy počas celej kariéry.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 1 =