Home Najdôležitejšie Nadal prišiel s veľkým priznaním: Áno, občas im to závidím

Nadal prišiel s veľkým priznaním: Áno, občas im to závidím

by Majo Malinovský

MADRID – 12-násobný víťaz antukového Roland Garros a jeden z najúspešnejších tenistov histórie Rafael Nadal je síce považovaný za dobrého, prajného a charakterného človeka, ale aj on má svoje neresti. Teraz v nedávnom rozhovore španielsky matador priznal, čo závidí svojim súperom.


Stále hrajúca legenda, ktorá na rekordného grandslamového šampióna Federera stráca už len jediný triumf, čo by ho pred rokmi v začiatkoch jeho kariéry nebolo napadlo ani v tom najtajnejšom sne, veď v tom čase suverénny Sampras ich mal na konte 14.Stane sa TOP tenistom histórie?

V každom prípade boj o top tenistu histórie bude ešte veľmi vyrovnaný, pretože za chrbtom má Rafa Djokoviča, ktorý má na konte len o dva grandslamové tituly menej a rozhodujúce tak zrejme bude, ktorý hráč z veľkej trojky bude najdlhšie aktívne hrať.

Vek síce hovorí najviac v neprospech Federera, ale ten na rozdiel napríklad od Nadala, hrá fyzicky podstatne úspornejší tenis. To si dobre uvedomuje aj samotný Rafa, ktorému kvôli agresívnemu štýlu hry odborníci predpovedali veľmi skorý koniec kariéry. Aktuálne je na tom španielsky matador veľmi dobre, ale má za sebou už viaceré nepríjemné zranenia, ktoré ho môžu limitovať aj v budúcnosti.Priznal, čo závidí rivalom

V rozhovore pre televízicu CBS prišiel Nadal s priznaním, čo najviac závidí svojim rivalom. “Áno, občas im závidím. Je pravda, že museli čeliť menej zraneniam, než som čelil ja,” priznal Rafa. “Veľa rokov mi ľudia hovorili, že kvôli tomu ako hrám, tak nebudem mať príliš dlhú kariéru. A hľa, ja som stále tu,” uviedol 34-ročný Španiel, ktorý právom patrí medzi najväčších bojovníkov na okruhu ATP.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − nine =