Home Najdôležitejšie Využije Djokovič absenciu Federera a Nadala? Svetová jednotka sa vyjadrila k štartu na US Open

Využije Djokovič absenciu Federera a Nadala? Svetová jednotka sa vyjadrila k štartu na US Open

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BELEHRAD – Po mesiacoch špekulácií sa definitívne potvrdilo, že americké grandslamové podujatie US Open sa napriek pandémii koronavírusu v roku 2020 uskutoční aj keď bude podliehať prísnym obmedzeniam. Tie od štartu odradili mnohé tenisové hviezdy a tiež fakt, že krátko po US Open sa rozbehne aj ďalšie grandslamové podujatie Roland Garros.


Bez Rafu a Rogera a čo Djokovič?

Na ten si už tradične brúsi zuby antukový kráľ Rafael Nadal, ktorý pomalý povrch pochopiteľne uprednostní a tým, že prisľúbil organizátorom svoju účasť v Madride už viac menej vylúčil svoj štart a obhajobu grandslamového titulu na US Open. Už dlhšie je známe, že v New Yorku nebude štartovať aj švajčiarsky maestro Roger Federer, ktorý kvôli plánovanej operácii predčasne ukončil sezónu a na kurty sa vráti až v novej sezóne.

Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Darko Vojinović)

Djokovič, ktorý pred časom vyhlásil, že extrémne prísne bezpečnostné opatrenia ho od štartu na US Open odrádzajú, tak svoj štart v New Yorku minimálne zvažuje. A bodaj by nie, veď pri neúčasti najväčších rivalov obhajcu Nadala a lídra v počte grandslamových titulov Federera (20) má obrovskú šancu sa svojim konkurentom v počte najcennejších trofejí priblížiť.Stále nie je rozhodnutý

Djokovič k otázke svojho štartu v New Yorku síce pridal o čosi viac optimizmu, ale stále si svojím vystúpením na US Open nie je úplne istý. “Stále neviem, či budem hrať na US Open. V pláne určite nemám Washington, Cincinnati. Účasť na Roland Garros je zatiaľ bezpečná a mám v pláne aj Madrid a Rím,” uviedol pre zurnal.rs.

“Bola to viac ako kritika, bol to hon na čarodejnice. Niekto si to musel odskákať, niekto veľký. V poslednom čase počúvam iba kritiku a často zlomyseľnú,” myslí si Djokovič. Okrem neho mali pozitívny test aj ďalší hráči z Adria Tour Viktor Troicki, Grigor Dimitrov a Borna Čorič. Jadranskú sériu preto predčasne ukončili.

Ak by sa aj Nole zriekol účasti na US Open, pre fanúšikov amerického grandslamu by to rozhodne nebolo dobrou správou. Veď posledných 13 grandslamových trofejí získal vždy niekto z Big 3 (Federer, Djokovič, Nadal). Na druhej strane je to veľká možnosť pre vychádzajúce hviezdy ukončiť konečne grandslamovú nadvládu veľkej trojky. Nuž, uvidíme, čo sa napokon stane realitou.

Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal
Roger Federer, Novak Djokovič a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP)

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − 11 =