Home Najdôležitejšie Kužmová so Schmiedlovou sa o prekvapenie nepostarali, Slovensko prehralo v Bielorusku 2:3

MINSK – Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová neuspeli v rozhodujúcej štvorhre baráže o I. svetovú skupinu Pohára federácie medzi Bieloruskom a Slovenskom. Páru Vera Lapková/Lidzia Marozavová podľahli 3:6, 4:6.

Bielorusky odvrátili na začiatku aj s prispením pásky slovenský brejkbal na 2:0. Postupne sa dostávali do rytmu a za stavu 2:2 prelomili servis Kužmovej. Zvyšný priebeh úvodného dejstva kontrolovali, za stavu 5:3 premenili pri Viktóriinom podaní v poradí druhý setbal. Kľúčovým faktorom bol dôraz na sieti.

Druhý set sa začal sériou troch brejkov. Kaja si následne aj vďaka pribúdajúcim chybám súperiek udržala servis a Slovensko viedlo 3:1. V 8. geme sa domáce dočkali ribrejku na 4:4, ťažili aj z nedôrazných volejov na sieti dovtedy solídne hrajúcej Kužmovej. Bieloruské hráčky ukončili duel za stavu 5:4, keď premenili víťazným riternom Lapkovej prvý mečbal.

• Bielorusky dominovali na víťazné údery 20:10
  • po 1. podaní zvládli 26 z 34 výmen
  • Slovenky nespravili žiadnu dvojchybu

„Nebolo ľahké nastúpiť na štvorhru krátko po zápase so Sasnovičovou, no bola som pripravená, že budem hrať debla. Škoda druhého setu, v ktorom sme viedli 4:2, Bielorusky však potom vyrovnali a koncovku zvládli lepšie. Počas celého zápasu dobre riternovali. Nám tam za stavu 4:3 nevyšli dva servisy, súperky sa dostali na koňa a už to nepustili z rúk,“ povedala na margo duelu pre TASR Kužmová.

Slovensko bude po prehre 2:3 aj v sezóne 2019 bojovať v II. svetovej skupine. Zmeniť sa to môže za okrúhlym stolom na augustovom výročnom valnom zhromaždení v Orlande, kde sa bude rokovať aj o opätovnom rozšírení elitnej skupiny na 16 tímov.