Foto: TASR

Nadal dal jasné odporúčanie budúcim generáciám

PARÍŽ – Španiel Rafael Nadal sa usiluje tento rok o 12. titul z Roland Garros. Kľúč k neuveriteľným úspechom je v jeho prípade jasný a v Paríži ho prezradil.

„Hlavná vec je nerozmýšľať o víťazstve na Roland Garros. Ja som nad tým nikdy neuvažoval. Vždy som myslel len na ďalší deň, ďalší tréning. Užívajte si to a potom sa uvidí. Koniec-koncov, vyhrať Roland Garros nie je tá najdôležitejšia vec. Je to o osobnom pocite. Najdôležitejšie je ukončiť kariéru s vedomím, že ste do toho dali všetko,“ uviedol Nadal.

„Odovzdajte zo seba to najlepšie každý deň. To je jediné odporúčanie, ktoré môžem deťom dať,“ dodal španielsky fenomén citovaný portálom Essentially Sports po predvčerajšom zápase 2. kola Roland Garros. V ňom deklasoval nemeckého kvalifikanta Yannicka Madena 6:1, 6:2, 6:4.

Dnes približne o 15:00 čaká „Rafu“ v 3. kole na parížskej antuke 27. Belgičan David Goffin. Dokáže ho tento rok niekto na ceste za titulom zastaviť? Američan John McEnroe vymenoval šesť možných adeptov (viac: McEnroe vymenoval šesť možných premožiteľov Nadala na Roland Garros).

About Michal Pokrivka

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 3 =