Home Zo zákulisia Nadal odhalil vtipnú príhodu so strýkom Tonim z pamätného wimbledonského finále 2008 proti Federerovi

Nadal odhalil vtipnú príhodu so strýkom Tonim z pamätného wimbledonského finále 2008 proti Federerovi

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Rafael Nadal odhalil vtipnú príhodu so strýkom a vtedajším trénerom Tonim, ktorú zažil počas pamätného finálového súboja vo Wimbledone 2008 proti Rogerovi Federerovi.


Wimbledonské finále 2008 mnohí tenisoví fanúšikovia označujú ako najlepší zápas tzv. Open éry. Rafael Nadal vyhrával s Rogerom Federerom 2-0 na sety. Švajčiar sa nevzdal, po dvoch víťazných tie-breakoch poslal zápas o titul do rozhodujúceho piateho setu. Zápas niekoľkokrát prerušený pre dážď napokon Nadal vyhral po strhujúcom závere 9-7 v piatom sete.

Roger Feder, Rafael Nadal
Roger Federer a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Pavel Golovkin)

Nadal odhalil vtipnú príhodu so strýkom Tonim

19-násobný grandslamový šampión Nadal v rozhovore pre ESPN odhalil vtipnú príhodu z pamätného finálového súboja. „Vôbec som nebol nervózny. V skutočnosti som si robil srandu zo strýka. Počas prvého prerušenia pre dážď zaspal v šatni, keď som viedol 2-0 na sety. Počas posledného prerušenia, keď som nevyužil dva mečbaly, som mu povedal, že tentokrát by bolo lepšie, keby nezaspal.”Roger Federer vyhral 20 grandslamových titulov, Rafael Nadal má na konte len o jeden menej. Federer oslávi v auguste 39. narodeniny, Nadal o pár dní 34. narodeniny. Napriek tomu všetko nasvedčuje tomu, že nám obe legendy pripravia ešte niekoľko vzrušujúcich momentov.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 + fourteen =