Home Najdôležitejšie Nadal najlepší z najlepších: Španielsky matador porazil aj Messiho

Nadal najlepší z najlepších: Španielsky matador porazil aj Messiho

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

MADRID – Španielska hviezda a aktuálna svetová dvojka Rafael Nadal patrí medzi najúspešnejších športovcov na svete. Nie sú to ale len úspechy, ktoré z matadora robia veľkú hviezdu. Nadal patrí medzi najpopulárnejšie osobnosti nie len v tenisových vodách, ale aj celého športu a potvrdil to aj nedávny zaujímavý prieskum.


Za sebou nechal aj Messiho

1800 chlapcov a dievčat vo veku 4 až 16 rokov malo v Španielsku rozhodnúť o tom, koho by si zvolili za svojho lídra. A práve Rafa bol tou hviezdou, ktorá sa po zrátaní všetkých hlasov ocitla na čele rebríčka športovcov zo všetkých odvetví. Za sebou nechal aj argentínsku futbalovú superstar Lionela Messiho a mnoho ďalších športových hviezd.

Výsledky len potvrdili to, že v Španielsku je 19-násobný grandslamový šampión veľmi populárny i keď veľkej obľúbenosti sa Rafa teší aj v iných kútoch sveta.Uprednostnil Roland Garros

Každoročne ho milióny fanúšikov z celého sveta sledujú na súťažných podujatiach, teraz sú ale sklamaní, pretože na US Open minuloročné prvenstvo obhajovať nebude. Tešiť sa ale môžu na obhajobu antukového kráľa na najobľúbenejšom Roland Garros, ktorý pred americkým grandslamom v náročnej situácii poznačenej pandémiou koronavírusu uprednostnil.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 7 =