Home Správy Nadal napriek pomalšiemu rozbehu do semifinále ATP turnaja v Ríme

Nadal napriek pomalšiemu rozbehu do semifinále ATP turnaja v Ríme

RÍM – Druhý nasadený Španiel Rafael Nadal si poradil vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (5 791 280 EUR, antuka vonku) so svojím krajanom Fernandom Verdascom po setoch 6:4, 6:0.

Úvod patril Verdascovi. Hral veľmi agresívne a favorita nepúšťal k jeho hre. „Rafa“ navyše nemal potrebnú úderovú istotu a prehrával 0:2 i 1:3. Ribrejk zaknihoval v šiestom geme. V koncovke prvého setu ukázal svoju veľkosť. Za stavu 4:4 ustál vďaka výborným servisom skóre 0:40, po zmene strán premenil po „vyhodenom“ forhende súpera hneď prvý setbal.

V druhom dejstve forsíroval Nadal útočnejší tenis. Potvrdenie brejku na 2:0 vydrel napriek trom hrozbám straty podania, čím svojho krajana definitívne zlomil. Unavene pôsobiaceho Verdasca napokon vyprevadil z kurtu s „kanárom“.

• zápas trval 98 minút
  • Nadal zvládol rímske štvrťfinále po 11. raz v kariére, doteraz potom vždy uspel aj v ďalšom dueli
  • dnes odvrátil 8 z 9 brejkbalov
  • na príjme 2. servisu bodoval v 78 percentách prípadov
  • v treťom zápase za sebou uštedril súperovi „kanára“

V semifinále narazí skúsený Španiel na ôsmeho nasadeného Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý postúpil bez boja cez švajčiarsku trojku žrebu Rogera Federera. Pôjde o reprízu minulotýždňového semifinále z Madridu, kde prekvapivo uspel grécky mladík.

Tretím známym semifinalistom je Argentínčan Diego Schwartzman, ktorý zdolal 6:4, 6:2 japonskú šestku „pavúka“ Keia Nišikoriho. V prvom sete dovolil súperovi znížiť z 0:5 na 4:5, ale na príjme napokon drámu uzavrel. V druhom dejstve od stavu 2:2 dominoval. Jeho súperom v boji o finále bude víťaz večerného šlágru medzi najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom a argentínskou sedmičkou žrebu Juanom Martínom del Potrom.