Home Audio/video Na kurte strávil takmer 11 hodín a vybojoval prvé grandslamové výhry: Vyzývateľ Djokoviča udivuje Roland Garros

Juan Pablo Varillas, Roland Garros 2023

PARÍŽ – 27-ročný peruánsky tenista Juan Pablo Varillas na parížskom Roland Garros píše históriu.

Veľký bojovník sa v Paríži dočkal premiérového grandslamového triumfu, keď v úvodnom kole vyhral za tri hodiny aj 22 minút päťsetovú bitku s čínskym kvalifikantom Shangom, ale to ani zďaleka nebolo v jeho podaní všetko.

Nezastavila ho ani dvojica favoritov

V druhom vystúpení prehrával so španielskym favoritom a turnajovou 19. Bautista-Agutom už 0:2 na sety, ale opäť ukázal veľkosť bojovníka a tromi vyhratými setmi otočil zápas vo svoj prospech a za tri hodiny aj 48 minút sa radoval z postupu do tretieho kola.

V tom narazil na ďalšieho veľkého favorita – Poliaka Hurkacza, ale ani svetová štrnástka nedokázala bojovníka z Peru zastaviť. Varillas z 0:1 na sety otočil na 2:1 vo svoj prospech aby napokon opäť uspel až v päťsetovej dráme, ktorá trvala tri hodiny aj 45 minút a Peruánec tak dokopy na parížskych kurtoch strávil už neuveriteľných 655 minút, čo je bez piatich minút rovných 11 hodín!

V boji o kariérne štvrťfinále vyzve Varillas už zajtra ďalšieho veľkého favorita – turnajovú trojku Novaka Djokoviča, ktorý zatiaľ v Paríži ešte nestratil ani set. Podarí sa mu aj proti superfavoritovi