Home Najdôležitejšie Myslí to vážne? Niekdajšia wimbledonská šampiónka a svetová sedmička radikálnosťou šokovala tenisový svet

Myslí to vážne? Niekdajšia wimbledonská šampiónka a svetová sedmička radikálnosťou šokovala tenisový svet

by Majo Malinovský
Marion Bartoliová

PARÍŽ – Stovky rebríčkovo nižšie postavených hráčov v náročných časoch poznačených následkami pandémie koronavírusu len veľmi ťažko prežíva, pretože títo tenisti sú závislí od príjmov z turnajov, ktoré sa aktuálne nehrajú. Tenisový svet preto rozmýšľa nad tým, ako by sa im dalo najlepšie pomôcť. S veľmi radikálnym riešením prišla niekdajšia wimbledonská šampiónka z roku 2013 a bývalá svetová sedmička Marion Bartoliová (35).

Radikálne riešenie Bartoliovej

Francúzska tenisová legenda by finančné prostriedky na pomoc challengeristom a hráčom bojujúcim o grandslamovú účasť v kvalifikáciách vzala z prize money zo štvorhier, ktoré sú podľa nej nesmierne vysoké a mali by sa konať len na Olympijských hrách a Grand Slamoch.

Marion Bartoliová (Foto: TASR/AP)“Viem, že si týmto vyjadrením priateľov nezískam, ale jednoducho to musím povedať,” uviedla Bartoliová na úvod videodebaty pre Tenis Majors. “Nerozumiem všetkým tým deblovým turnajom po celý rok. Chápem to na olympiáde či grandslamoch, lebo štvorhra je súčasťou tenisovej histórie,” pokračuje. “Teraz vidíme, že deblisti majú okolo seba realizačné tímy so šiestimi ľuďmi. Môžu si dovoliť platiť šesť ľudí, pritom hrajú len štvorhru,” pritvrdila Bartoliová, ktorá sama okúsila aj deblové turnaje, na ktorých odohrala viac ako 200 zápasov.

Ona si taký luxus svojho času dovoliť nemohla

Ona si ale vtedy vôbec nemohla dovoliť zaplatiť na plný úväzok šesť ľudí, ktorí by ju na turnajoch sprevádzali: “Keď som ja ešte hrala, nemohli sme si dovoliť platiť šesť ľudí, aby so mnou cestovali. Prečo sa radšej peniaze nedajú hráčom na challengeroch a v grandslamových kvalifikáciách? Tomu fakt nerozumiem, pretože v štvorhre nevynakladáte také úsilie ako singlový hráč,” pokračuje Bartoliová. “Nemusíte toľko trénovať…A oni niekam cestujú týždeň čo týždeň a dostávajú peniaze. Neviem, či by sme mali zrušiť štvorhru úplne, v každom prípade by do nej malo ísť menej peňazí a viac by sa malo dávať kvalifikantom v dvojhre. To by bolo riešenie,” vysvetľuje niekdajšia wimbledonská šampiónka svoje radikálne riešenie.Reakcia trénera Karolíny Plíškovej

K radikálnemu riešeniu sa okamžite objavilo množstvo reakcií. K nápadu Baroliovej sa napríklad vyjadril tréner českej tenistky Karolíny Plíškovej Daniel Vallverdu. “Zábavné. Tieto komentáre ale nemôžeme brať úplne vážne,” napísal kouč na svojom twitterovom účte.

Tenisový svet sa snaží nájsť prostriedky na záchranu mnohých nižšie postavených hráčov, ktorým po pandémii hrozí aj to najhoršie – koniec kariéry. Djokovič spolu s ATP, WTA a ITF prišiel s nápadom založiť fond solidarity, kam by mohli prispievať aj elitní tenisti, ktorí majú príjmy aj z reklám a sú na tom podstatne lepšie ako nižšie postavení hráči.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 8 =