Home Australian Open Muguruzová po tuhom boji do svojho prvého finále na Australian Open

Muguruzová po tuhom boji do svojho prvého finále na Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Druhou finalistkou grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) sa stala Španielka Garbine Muguruzová po víťazstve 7:6(8), 7:5 nad štvrtou nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou.

Obe svetové jednotky sa na kurte od úvodu bili o každý fiftín. Ako prvá sa presadila na riterne nenasadená Španielka v siedmom geme. Vzápätí zvýšila na 5:3, ale nasledovala skvelá pasáž trpezlivejšej rumunskej tenistky. Tá otočila v koncovke prvej časti na 6:5 a na príjme si dokonca vypracovala dvojicu setbalov. Muguruzová im odolala, vynútila si skrátenú hru a v nej po veľkom boji strhla vedenie na svoju stranu – 10:8.

V druhom sete pokračoval veľký boj plný dlhočizných gemov. Brejk na 2:1 ešte Rumunka nepotvrdila, ten na 3:2 však áno a všetko smerovalo do tretieho dejstva. Rodáčka z venezuelského Caracasu to odmietla. V poslednej možnej chvíli vyrovnala ribrejkom na 5:5 a psychologickú výhodu využila o chvíľu na dokonanie obratu. V 12. hre využila vďaka odvážnemu nábehu na sieť v poradí druhý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Muguruzová nastrieľala 10 es
  • bola 30-krát na sieti
  • zahrala 39 víťazných úderov pri 44 nevynútených chybách, jej súperka skončila s bilanciou 20:23
  • vo vzájomnej bilancii zvýšila na 5:3, ovládla všetky hardové a prehrala všetky antukové stretnutia„Od začiatku turnaja idem deň za dňom a som naozaj šťastná, že som sa dostala až do finále. Ešte však nie je koniec. Dnes som vôbec nemyslela na stav, v hlave som mala iba šancu na finále. Proti Simone je to vždy náročné, preto som musela bojovať až do konca. Teraz mám dva dni na to, aby som si oddýchla a pripravila na finále,“ povedala po zápase víťazka.

Finálovou súperkou zverenkyne Conchity Martínezovej bude 14. nasadená Sofia Keninová. Americká senzácia dnes zastavila spanilú jazdu svetovej i nasadenej jednotky Ashleigh Bartyovej z Austrálie.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Muguruzová môže napodobniť Serenu 30 januára, 2020 - 3:00 pm

[…] jednotiek nečakane uspela Garbine Muguruzová, keď si poradila so Simonou Halepovou (4.) 7:6(8), 7:5. Španielka tak je vo svojom prvom finále v Melbourne. Celkovo štvrtom grandslamovom v kariére […]

Reply

Leave a Comment

eighteen + 13 =