Home Australian Open Keninová senzačne prvou finalistkou Australian Open

Keninová senzačne prvou finalistkou Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Štrnásta nasadená Američanka Sofia Keninová zdolala v prvom semifinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) domácu turnajovú jednotku Ashleigh Bartyovú 7:6(6), 7:5.

Úvodné dejstvo neprinieslo prekvapivo žiadne prelomené podanie. Domáca favoritka servovala tradične skvele, no na príjme sa trápila a v šiestom geme nevyužila trojicu brejkbalov. Skrátená hra vyšla lepšie Keninovej, ktorá otočila zo 4:6 na 8:6.

V druhom sete prepla Bartyová na vyšší rýchlostný stupeň. Výsledkom bol brejk na 2:1, ktorý suverénne potvrdila. Do stavu 5:4 nič nenasvedčovalo tomu, že by si mala situáciu skomplikovať. V desiatom geme však premrhala dvojicu setbalov a dovolila súperke ribrejkom vyrovnať. Živou vodou pokropená Američanka viac nepotrebovala. Proti často kaziacej svetovej jednotke o chvíľu zavŕšila obrat na 7:5.

Zaujalo nás:

  • štatistiku víťazných úderov ovládla Bartyová v pomere 33:16
  • spravila aj výrazne viac nevynútených chýb (36:25)
  • Keninová sa stala vo veku 21 rokov najmladšou melbournskou finalistkou od roku 2008, keď bojovali o titul 20-ročné hráčky Srbka Ana Ivanovičová a Ruska Maria Šarapovová
  • po turnaji bude debutovať v top rebríčka WTA„Nemám slov, o tomto som snívala od piatich rokov. Tvrdo som pracovala, aby som sa sem dostala a ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali. Ashleigh je vynikajúca hráčka, vedela som, že budem musieť bojovať a som vďačná za víťazstvo, pretože som vedela, že sa len tak nevzdá,“ povedala víťazka po zápase pre Eurosport.

O senzačný titul zabojuje mladá americká tenistka proti víťazke zápasu medzi štvrtou nasadenou Simonou Halepovou z Rumunska a nenasadenou Španielkou Garbine Muguruzovou.

Podobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

Čo Melbourne dal, čo vzal: Muguruzová môže napodobniť Serenu 30 januára, 2020 - 1:48 pm

[…] Austrálčania sa tento rok svojej prvej domácej šampiónky po desaťročiach nedočkajú. Svetová jednotka Ashleigh Bartyová (1.) nestačila na Sofiu Keninovú (14.) 6:7(6), 5:7. […]

Reply
Senzácia dokonaná! Najmladšia finalistka Australian Open od čias Šarapovovej vyhrala prvýkrát grandslam 1 februára, 2020 - 1:02 pm

[…] tenistka Sofia Keninová sa stala víťazkou grandslamového turnaja Australian Open. V sobotnom finále dvojhry ako […]

Reply

Leave a Comment

18 − two =