Home Správy Morvayová aj Matúšová končia pred bránami hlavnej súťaže Roland Garros

Morvayová aj Matúšová končia pred bránami hlavnej súťaže Roland Garros

by Tomas Hmira

PARÍŽ – Barbora Matúšová (86. v juniorskom rebríčku) a Viktória Morvayová (59.) prehrali vo finálovom 2. kole kvalifikácie juniorskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros. Znamená to, že v hlavnej súťaži sa rovnako ako na Australian Open nepredstaví zo Slovákov nikto.

Barbora Matúšová začala proti štvrtej nasadenej Čchen Pchej-chsuan vynikajúco. Viedla 4:0, dokonca i 5:2 a 40:15. Setbaly nevyužila, rovnako ani brejkbal za stavu 5:5 a o set prišla. V druhej časti vymazala rýchly brejk súperky. Znížila na 4:5, no v koncovke ju opäť nepodržal servis.

Barbora Matúšová – /4/ Čchen Pchej-chsuan 5:7, 4:6

Viktória Morvayová taktiež otvorila finálové kolo výborne. Viedla 5:3 a hoci o brejk prišla, koncovku úvodnej časti si postrážila. Vstup do druhého setu Slovenke utiekol. Rýchlo prehrávala 0:3, set napokon stratila po výsledku 1:6. V záverečnom dejstve za stavu 0:1 a 40:40 zápas kvôli dažďu prerušili na 3 hodiny. Po návrate na dvorec rozhodol brejk v Tildenovom geme. Pripísala si ho na svoje konto Nemka.

/8/Viktória Morvayová – /10/Lara Schmidtová 7:5, 1:6, 3:6