Home Správy Nadal v Monte Carle prekvapenie nedopustil, vyzve Fogniniho

Nadal v Monte Carle prekvapenie nedopustil, vyzve Fogniniho

by Dominika Mikušiaková

MONTE CARLO – Turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Monte Carle (5 585 030 EUR, antuka vonku) spoznal zvyšných dvoch semifinalistov. O druhú finálovú miestenku si zahrajú Rafael Nadal a Fabio Fognini.

Rafael Nadal – Guido Pella

Obhajca titulu Rafael Nadal to proti Guidovi Pellovi nemal ľahké. Argentínčana zdolal po setoch 7:6(1), 6:3. Zápas trval dve hodiny a dvadsať  minút.

V prvom sete to spočiatku pre španielskeho favorita nevyzeralo vôbec dobre. Neposlúchal ho najmä servis a onedlho prehrával 1:4 s dvoma brejkami. Od tohto stavu sa zmobilizoval, spresnil hru a čoskoro bolo vyrovnané. Ďalšia strata servisu prišla za stavu 5:5, Pella však prvý set dopodávať nedokázal. Tajbrejk bol už jasne v réžii favorita.

Pella húževnato vzdoroval aj v sete druhom. Nadal si pripísal brejk hneď v úvode. Za stavu 2:1 v maratónskom geme odvrátil štyri brejkbaly a vzápätí opäť zaútočil na príjme. Argentínčan to stále nevzdával a za stavu 2:5 oddialil koniec, keď favorita brejkol čistou hrou. Nadal napokon odpor súpera definitívne zlomil v ďalšom geme, keď po dvojchybe súpera premenil svoj druhý mečbal.

Borna Čorič – Fabio Fognini

V poslednom štvrťfinále zdolal Fabio Fognini po obrate Bornu Čoriča 1:6, 6:3, 6:2.

Prvý set bol až prekvapivo jednostranný. Čorič takmer nerobil chyby a pri vlastnom servise bol neomylný. V druhom geme sa blysol čistou hrou na príjme a v nastolenom trende pokračoval aj naďalej. Jediný gem súperovi povolil za stavu 3:0.

Aj druhé dejstvo vyzeralo spočiatku na jasnú záležitosť. Chorvátsky tenista sa ujal vedenia 2:0, Fognini však zavelil na obrat. Stratené podanie si vzal nazad a chorvátsky mladík postupne strácal úderovú istotu. Nabudený taliansky búrlivák v závere ťažil z lacných chýb súpera a po výsledku 6:3 si tak vynútil rozhodujúci set.

V ňom pokračoval Fognini v zlepšenej hre. Dvakrát sa presadil na príjme a vybudoval si jednoznačný náskok 5:1. Za tohto stavu Chorvát servisom znížil, bolo to však z jeho strany všetko. Pri servise na víťazstvo sa Fognini poriadne natrápil, odvrátil tri brejkbaly, postup do semifinále však na tretí pokus spečatil.