Home Zo zákulisia Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros”

Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros”

by Dominika Mikušiaková

MONTE CARLO – Novak Djokovič dnes podľahol vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle Daniilovi Medvedevovi. Srb od triumfu na Australian Open na prenikavejší výsledok stále čaká, hlavu však nevešia. Za hlavný cieľ považuje grandslamový Roland Garros. 

French Open je na antuke hlavným cieľom. Dúfam že práve tam ukážem najlepšiu formu. Očakáva sa to odo mňa a je to môj hlavný cieľ,” uviedla svetová jednotka po zápase.

Toto je môj prvý antukový turnaj a sezóna je dlhá. Uvidíme ako to pôjde. Možno mi v posledných sezónach chýba konzistencia na najväčších turnajoch, ale na Grand slamoch hrám svoj najlepší tenis a to plánujem aj naďalej,” dodal.

Djokovič nezabudol vyzdvihnúť kvality dnešného súpera: „Má veľmi dobrý bekhend, takmer z neho nekazí. Má výborný servis. Jeho forhend je tiež efektívny ale z neho viac kazí, takže bekhend má očividne lepší. Od minulého roka výrazne zlepšil pohyb. Určite si zaslúži byť tam, kde je.”

Belehradský rodák sa posťažoval aj náročné podmienky, ktoré dnes panovali na kurte: „Počas veterného dňa ako bol tento sa podmienky menia s každým gemom. Je veľmi ťažké nájsť  rytmus a on (Medvedev) vám ho veľa nedá.” 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + seventeen =