Home Správy Molčanova spanilá jazda pokračuje, v Seville si zahrá o titul

Molčanova spanilá jazda pokračuje, v Seville si zahrá o titul

by redakcia tenisovysvet.sk

SEVILLA – Kvalifikant Alex Molčan porazil v semifinálovom zápase challengeru v španielskej Seville (64 000 EUR +H, antuka vonku) Tomislava Brkiča z Bosny a Hercegoviny po setoch 4:6, 6:3, 6:2.

Prvý set sa začal pre rodáka z Prešova veľmi nešťastne. Hneď v úvodnom geme premrhal náskok 40:15 a prišiel o servis. Za stavu 0:2 sa mu pri vlastnom podaní podarilo otočiť gem z nepriaznivého skóre 0:40, čo mu dodalo na raketu viac pokoja. V šiestej hre si vypracoval prvýkrát brejkbalovú príležitosť, ktorú aj využil. Brejk však následne nedokázal potvrdiť. Do vedenia sa tak opäť dostal Bosniak, ale ani ten pri vlastnom servise neuspel. Festival brejkov naďalej pokračoval. Rozhodol napokon ten, ktorý si pripísal Brkič za stavu 4:4.

Aj druhé dejstvo začal Molčan strateným servisom. Odpovedal naň, ako inak, ribrejkom. Zlomovým momentom druhého setu pre slovenského tenistu bolo odvrátenie dvoch brejkbalov za stavu 2:2. V ďalšom geme si po vlastnej aktivite vybojoval brejk, ktorý v nasledujúcom geme aj vďaka nevynúteným chybám súpera potvrdil. Brkič na túto situáciu zareagoval tým, že si vyžiadal ošetrenie. Ani to mu však nepomohlo. Molčan tak získal druhý set v pomere 6:3.

V úvode rozhodujúceho setu sa Molčan dostal do rýchleho vedenia 2:0, čím dostal set aj celý zápas pod kontrolu. Definitívne súboj rozhodol druhým brejkom, ktorý získal za stavu 4:2. Slovneský tenista premenil pri svojom podaní hneď prvý mečbal a postúpil do najväčšieho finále svojej doterajšej kariéry.

• Molčan mal výbornú úspešnosť využívania brejkbalov (6/7)
  • šnúru víťazných zápasov natiahol na 22
  • v onlajn verzii rebríčka sa nachádza už na 361. mieste (pred turnajom bol 538.)

V súboji o titul sa Molčan zajtra stretne s víťazom zápasu medzi Srbom Pedjom Krstinom a Kimmerom Coppejansom z Belgicka.