Home Správy Bryan so Sockom víťazmi štvorhry na US Open, legendárny Mike s historickým zápisom

Bryan so Sockom víťazmi štvorhry na US Open, legendárny Mike s historickým zápisom

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Víťazmi mužskej štvorhry na grandslamovom US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa stali Američania Mike Bryan s Jackom Sockom. Turnajové trojky zdolali vo finále siedmy nasadený poľsko-brazílsky pár Lukasz Kubot/Marcelo Melo po setoch 6:3, 6:1.

V prvom sete boli domáci tenisti od úvodu lepší. Veterán Bryan jasne vynikal na príjme aj na sieti. Úvodných päť brejkbalov síce trochu trestuhodne premrhali, ale v konečnom zúčtovaní ich to nemrzelo. Pri celkovo šiestej šanci trafil Sock parádny ritern pod nohy nabiehajúceho Poliaka, čoho výsledkom bolo vedenie 5:3. O chvíľu premenili favoriti priamym bodom z Jackovho podania v poradí piaty setbal.

Druhé dejstvo otvorili Američania prelomením Melovho servisu. Ich dominancia sa v ďalšom priebehu stupňovala. Mike strhol svojím výkonom aj mladšieho krajana, súperi ich pribrzdili v rozlete až za stavu 0:4. V závere sa žiadna dráma nekonala. Nasadené trojky premenili za stavu 5:1 po pokazenom voleji Brazílčana hneď prvý mečbal na príjme.

Zaujalo nás:

  • prvýkrát od roku 2003 vyhral rovnaký pár v jednej sezóne Wimbledon aj US Open (predtým Jonas Björkman s Toddom Woodbridgom)
  • víťazi dnes zahrali dvojnásobný počet víťazných úderov (36:18)
  • Kubot stratil 3 zo 4 gemov pri vlastnom podaní

Pre Mika Bryana ide o 18. grandslamový titul v mužskej štvorhre. Na čele historickej tabuľky sa tak osamostatnil od 17-násobného austrálskeho šampióna Johna Newcomba. So Sockom nadviazal na triumf z tohtoročného Wimbledonu. Ostatných 16 víťazstiev má po boku zraneného brata Boba.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + six =