Home Najdôležitejšie Molčan si na Indian Wells o štvrťfinále nezahrá: Slovenská jednotka nenašla recept na servis maďarského súpera

Alex Molčan, ATP Indian Wells

INDIAN WELLS – Slovenský tenista Alex Molčan si na prestížnom kalifornskom podujatí BNP Paribas Open v Indian Wells o štvrťfinále nezahrá.

Rozhodla o tom jeho prehra v treťom kole s maďarským súperom Mártonom Fucsovicsom. Aj keď do stretnutia vstúpil Molčan čistou hrou na podaní a pri prvých troch servisoch stratil len dva fiftíny, v kľúčovej siedmej hre si ako jediný stratil v prvom dejstve servis a za 40 minút prehral prvý set 4:6.

Márton Fucsovics, ATP Indian Wells
Márton Fucsovics (Foto: TASR/AP – Mark J. Terrill)

V druhom sete Molčanovi dokonca po dvoch prehratých servisoch hrozil aj nepopulárny kanár, keď podával za stavu 0:4, ale tretí servis v sete si udržal na 30 a celý set napokon prehral za 38 minút hladko 2:6, keď si v zápase nevypracoval jediný brejkbal a na returne uhral len 14 percent fiftínov, jeho súper až 37.

Molčan tak nenadviazal na predošlé dvojsetové triumfy nad Španielom Ramosom a Chorvátom Čoričom a svoje maximum na prestížnom podujatí tak už nevylepší.

Molčan získal na svoje konto 45 bodov do rebríčka ATP a mal  by sa posunúť o osem priečok nahor. V online renkingu mu aktuálne patrí 55. miesto.

Zdroj: ts, TASR