Home Najdôležitejšie Molčan pred Roland Garros v parádnej forme: Po hladkom triumfe vo Francúzsku zabojuje o finále

Molčan pred Roland Garros v parádnej forme: Po hladkom triumfe vo Francúzsku zabojuje o finále

by Majo Malinovský
Alex Molčan

LYON – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval už do semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Lyone.


Vo štvrťfinále zdolal Argentínčana Federica Coriu hladko 6:3 a 6:2. V dueli o postup do tretieho finále na okruhu ATP nastúpi v piatok proti  štvrtému nasadenému Austrálčanovi Alexovi de Minaurovi. Ten vyhral nad Japoncom Josukem Watanukim prvý set 6:4, jeho súper následne zápas skrečoval.

Molčan proti Coriovi potvrdil, že pred grandslamovým Roland Garros má sľubnú formu. V prvom sete získal od stavu 1:2 štyri hry za sebou. Najlepší slovenský singlista dokázal Juhoameričana pretlačiť v dlhých výmenách, robil minimum nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva sa zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka ujal vedenia 2:0  Zápas následne prerušili pre dážď. Krátka prestávka nevyviedla Molčana z miery, za stavu 4:2 opäť Coriu brejkol a zápas už dotiahol do úspešného konca.“Vedel som, že to bude ťažký zápas. Federico ma vlani dvakrát zdolal. Teší ma, že teraz som bol úspešný ja. Dôležité bolo, že som vnútil súperovi moju hru. Bol som uvoľnený a maximálne koncentrovaný. Aj keď tam boli momenty, keď som bol na seba nahnevaný, rýchlo som to hodil za hlavu a sústredil sa na ďalší fiftín. Ďakujem divákom za podporu. V piatok sa pokúsim nadviazať na tento výkon a postúpiť do finále,” uviedol Molčan v prvom interview priamo na kurte.

dvojhra – štvrťfinále: Alex MOLČAN (SR) – Federico Coria (Arg.) 6:3, 6:2, Alex de Minaur (Austr.-4) – Josuke Watanuki (Jap.) 6:4 – skreč, Holger Rune (Dán.) – Manuel Guinard (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − four =