Home Najdôležitejšie Dvojnásobné slovenské sklamanie: Ani Šramková ani Kužmová si miesto v hlavnom turnaji Roland Garros nevybojovali

Viktória Kužmová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková nepostúpila do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo finále kvalifikácie prehrala na parížskej antuke s Češkou Lindou Noskovou hladko 3:6 a 2:6. So súperkou držala krok iba v úvode oboch setov.

Iba 17-ročná Nosková, ktorá vlani ovládla juniorskú dvojhru na Roland Garros, si vôbec po prvýkrát v kariére zahrá na hlavnom turnaji hlavného okruhu WTA a hneď pôjde o parížsky grandslam.

Neuspela ani Kužmová

Nedarilo sa ani Viktórii Kužmovej, ktorá prehrala s treťou nasadenou Číňankou Liou Ču 5:7, 3:6. V prvom sete vyrovnala z 1:5 na 5:5, no koncovka patrila ázijskej hráčke. V druhom dejstve získala Liou Ču od stavu 3:3 tri gemy za sebou. Slovenský tenis tak bude mať v ženskom singli dvojnásobné zastúpenie, Anna Karolína Schmiedlová a Kristína Kučová sa vďaka rebríčkovému postaveniu dostali priamo do hlavnej súťaže.

ženy – kvalifikácia – finále: Liou Ču (Čína-3) – Viktória KUŽMOVÁ (SR) 7:5, 6:3,  Linda Nosková (ČR) – Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 6:3, 6:2

Zdroj: TASR, ts