Home Audio/video Molčan pokračuje v čiernej sérii: S hráčom z konca druhej stovky neuhral ani set

Alex Molčan, US Open 2023

ALICANTE – Slovenský tenista Alex Molčan nepotvrdil na challengerovom podujatí v španielskom Alicante rolu favorita a stroskotal hneď na prvej prekážke.

Slovenská singlová jednotka podľahla aktuálne 194. hráčovi sveta Rakúšanovi Dennisovi Novakovi, s ktorým za hodinu aj jednu minútu uhral slovenský favorit len štyri hry. Molčan, ktorý súperovi v zápase len jediný raz dokázal zobrať podanie, tak po prehre s domácim mladíkom Van Asschem natiahol čiernu sériu prehier a nenadviazal na senzačný daviscupový triumf v Grécku so svetovou päťkou Stefanosom Tsitsipasom.

Klein zabojuje o štvrťfinále

Naopak, darilo sa Lukášovi Kleinovi, ktorý v Alicante nenastúpil nakoniec proti Bielorusovi Ivaškovi, ale proti britskému lucky loserovi Coxovi, ktorého zdolal za hodinu aj 11 minút hladko 6:3, 6:2 a v boji o štvrťfinále nastúpi proti nemeckej turnajovej šestke Maximilianovi Martererovi.

Lukáš Klein vs Daniel Cox (Gbr – LL) – 1. kolo 6:3, 6:2
Dennis Novak (Aut) vs Alex Molčan (2.) – 1. kolo 6:1, 6:3

V debli neuspel ani Pokorný

Nedarilo sa ani Lukášovi Pokornému, ktorý v deblovom osemfinále po boku ruského parťáka Svyatoslava Gulina nestačili na favorizovaný indický pár a turnajové štvorky Poonacha/Sharan a o semifinále si v Alicante nezahrajú.