Home Najdôležitejšie Dominik Hrbatý: Celé zle! Pravda, ktorá stojí za rozchodom Vajdu a Molčana

Dominik Hrbatý: Celé zle! Pravda, ktorá stojí za rozchodom Vajdu a Molčana

by Jaroslav Šípkar
Alex Molčan, Marián Vajda, Miloš Mečíř

Dominik Hrbatý prehovoril o rozpade spolupráce trénera Mariána Vajdu s Alexom Molčanom. Pre toto skončili!


Alex Molčan sa nedávno stal daviscupovým hrdinom Slovenska, keď v Grécku šokoval svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa. Krátko na to potvrdil definitívny koniec spolupráce s trénerom Mariánom Vajdom. A jeho výsledková a herná mizéria na turnajoch pokračuje. Po DC triumfe štartoval na challengeri v Orleanse, kde prehral hneď v 1. kole s Van Asscheom. Bola to jeho tretia turnajová prehra v rade. V rebríčku ATP je na 113. mieste.

Práve úpadok Molčana a zlé výsledky mali stáť za jeho rozchodom s trénerom Mariánom Vajdom. Vyhlásil to legendárny Dominik Hrbatý v rozhovore pre Športweb. “Vajda bol platený zo zväzových peňazí, ktoré Molčan zarobil a odovzdal zväzu. Pokiaľ sa mu darilo a zarobené vracal – ktoré mimochodom malo ísť na mládež a nie na trénera – tak to šlo. No keďže sa mu prestalo dariť a zrazu zväz nemal z čoho Maroša zaplatiť, tak bolo po všetkom. Celé zle.”

Dominik Hrbatý je za to, aby zväz tenistov podporoval, ale len do určitého bodu ich kariéry. Podľa jeho názoru si mal Molčan náklady na trénera hradiť sám.

“Je fajn, že zväz Molčanovi pomáhal, ale podľa mňa si to mal Alex financovať sám. Pretože je to profík zo svetovej stovky a zarába dosť veľké peniaze na to, aby si takéhoto trénera mohol dovoliť. Žiaľ, u nás to máme trošku zdeformované, funguje tu akýsi princíp, že my ti zaplatíme všetko a potom – pochopiteľne – hráči už sami investovať nechcú. Je to chyba. Národný zväz by mal tenistu niečo naučiť, pomôcť mu na začiatku, ale neskôr ho odstrihnúť,” myslí si Dominik Hrbatý.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 + fifteen =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy