Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

Molčan nemá obavy ani zo svetovej štrnástky: Budem sa snažiť diktovať hru, šanca tam určite je

WIMBLEDON – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval už do 3. kola wimbledonskej dvojhry. V druhom kole zdolal Američana Marcosa Girona hladko 6:3, 6:2, 6:4.


Jeho ďalším súperom bude v sobotu jedenásty nasadený Gironov krajan Taylor Fritz. Molčan na tráve All England Clubu vyrovnal svoje grandslamové maximum z vlaňajšieho US Open.

Veľmi pozitívne hodnotenie

„Dnes to bol z mojej strany veľmi dobrý výkon od začiatku až do konca. Hneď v prvom geme ma súper síce brejkol, ale potom som hral stabilne. Darilo sa mi na servise aj returne, celkovo som sa na dvorci cítil komfortne. Dostával som sa k tej hre, ktorú som si pred zápasom stanovil. Veľmi veľa lôpt som vyhral aj na sieti. Celkovo ten zápas hodnotím veľmi pozitívne,“ uviedol Molčan pre stz.sk.Famózny Molčan na Wimbledone so suverénnym výkonom: S americkým favoritom nestratil ani set

Dá do toho všetko

„Je to kvalitnejší hráč, tento rok má veľmi dobré výsledky. Pred Wimbledonom vyhral turnaj v Eastbourne, takže aj na tráve sa mu darí. Verím, že zvolíme správnu taktiku a že podám dobrý výkon. Budem sa snažiť diktovať hru. Verím si, šanca tam určite je. Dám do toho všetko,“ povedal Molčan na adresu nadchádzajúceho súpera, ktorým bude aktuálna svetová štrnástka.

VIDEO Jeho súper už oslavoval: Najbližší súper Molčana na Wimbledone šokoval nevídanou parádou

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =