Home Australian Open Misia splnená! Bartyová ukončila 44-ročné austrálske čakanie: Ohlasy médií na finále Australian Open

Misia splnená! Bartyová ukončila 44-ročné austrálske čakanie: Ohlasy médií na finále Australian Open

by Majo Malinovský
Ashleigh Bartyová

MELBOURNE – Ohlasy svetových médií na triumf austrálskej tenistky Ashleigh Bartyovej vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open:  


Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Tertius Pickard)

Herald Sun (Austr.): “Misia splnená. Bartyová ukončila 44-ročné austrálske čakanie na triumf na domácom grandslame.”

ABC (Austr.): “Bartyová predviedla v druhom sete historického finále Australian Open skvelý obrat a získala tretí grandslamový titul.”

VIDEO Bartyová vo finále ukázala svoju veľkosť: Parádnym obratom v druhom sete drámu nepripustila

AP (USA): “Ash Bartyová pri príprave na Australian Open už nebude musieť myslieť na 70-te roky. V druhom sete finále s Danielle Collinsovou otočila z 1:5 a ukončila 44-ročné austrálske suchoty.”

ESPN (USA): “Ash Bartyová zdolala vo finále Danielle Colinsovú a vyhrala Australian Open.”Gazzetta dello Sport (Tal.): “Bartyová prelomila prekliatie. Titul v ženskej dvojhre sa po 44 rokoch vracia do Austrálie. KO pre Collinsovú.”

Marca (Šp.): “Bartyová zakončila spanilú jazdu v Melbourne ziskom titulu – prvého pre Austráliu po 44-ročnej prestávke.”

Dojatá Collinsová po finálovej prehre zložila šampiónke Bartyovej veľkú poklonu: Zaslúži si absolutórium

L´Equipe: “Bartyová na ceste za finálovým triumfom na Australian Open vytasila kompletný arzenál. V druhom sete predviedla svetová jednotka famózny obrat.”

iDnes.cz (ČR): “Finále má jasnú víťazku. Bartyová sa nadrela viac ako v predchádzajúcich zápasoch, v druhom sete prehrávala 1:5, no aj tak dokráčala k triumfu na Australian Open.”  

Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Tertius Pickard)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × four =