Foto: ITF/Christopher Levy

Minellová o zmene pravidiel pri tehotenstve: „Nehovorili by sme o tom, keby nešlo o Serenu“

Luxemburčanka Mandy Minellová si nemyslí, že ak tenistka otehotnie, mal by sa jej „zmraziť“ rebríček. Podľa nej sú súčasné pravidlá spravodlivé.

Sympatická luxemburská tenistka sa stala koncom októbra matkou. Je teraz v podobnej situácii ako Američanka Serena Williamsová. Aj ona sa vracia, a hoci neprišla o všetky body, v rebríčku je až na 297. mieste. Napriek tomu nesúhlasí s Rumunkou Simonou Halepovou, jej koučom Darrenom Cahillom a bývalým americkým tenistom Jamesom Blakom. Títo všetci tvrdia, že bývalá svetová jednotka mala byť pri návrate na turnajoch nasadená či dokonca vrátená na post svetovej jednotky.

„Pravidlá by mali zostať také, aké sú. Nemyslím si, že by sme o tom hovorili, ak by nešlo o Serenu. Je veľa hráčok, ktoré boli kvôli tehotenstvu mimo hry a mnoho ďalších príde. Nie je to o tom, že sme trestané za tehotenstvo,“ myslí si 32-ročná rodáčka z Esch-sur-Alzette, ktorá sa pri návrate prebíja cez ITF turnaje.

„Pre všetkých je dôležité mať Serenu v ‚pavúku‘. Prispieva to k zábave. Nemyslím si ale, že je podstatné, aby bola medzi nasadenými. Je taká dobrá, že sa vráti medzi špičku. Pravidlá by sa nemali meniť. Ak by bola teraz nasadená, zabrala by miesto dievčaťu, ktoré celý rok makalo, aby bolo medzi nasadenými,“ dodala niekdajšia 66. hráčka sveta.

About Michal Pokrivka

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − thirteen =