Home Správy Mihalíková v Trnave po boku svetovej štvorky do štvrťfinále

Mihalíková v Trnave po boku svetovej štvorky do štvrťfinále

TRNAVA – Stotisícový antukový ITF turnaj EMPIRE Slovak Open v Trnave dnes komplikoval dážď. Na záver programu sa odohrali improvizovane na halovom harde aspoň dve štvorhry. Tereza Mihalíková si zahrala po boku svetovej štvorky.

Tereza Mihalíková s Maďarkou Tímeou Babosovou zdolali v 1. kole čisto maďarský tandem Anna Bondárová/Panna Udvardyová 6:2, 6:2. V prvom sete rozhodli brejkmi na 2:1 a 4:1. Druhé dejstvo bolo spočiatku ešte jednostrannejšie. Terka a vlaňajšia deblová svetová jednotka kontrolovali dianie na kurte a odskočili do vedenia 4:0. V koncovke si dvakrát postrážili servis.

V zápase s účasťou troch Sloveniek zdolali Vivien Juhászová a Rumunka Alexandra Cadantuová pár Laura Maluniaková/Lenka Stará 6:4, 6:7(1), 10:5. V prvom sete musel rozlúsknuť sedem gemov rozhodujúci bod, dokopy bolo k dispozícii 13 brejkbalov. Jediný využitý prišiel za stavu 1:1. V druhej časti viedli Laura s Lenkou 3:0 i 4:1, a hoci náskok stratili, v skrátenej hre si všetko vynahradili – 7:1. Supertajbrejk bol vyrovnaný len na začiatku, od stavu 4:4 kraľovala Vivien a jej partnerka.

V singli stihli dohrať svoje zápasy Rebecca Šramková a Lenka Stará – obe prehrali. Kuriozitou je rozohratá dvojhra Mihalíkovej, v ktorej čelila rovnako ako v debli Bondárovej. Prerušené bolo za stavu 3:6, 3:2 z pohľadu Slovenky. Jana Čepelová sa na kurt vôbec nedostala.